ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 02.07


Відновили справу "газетної арки"

Скандальну справу "газетної арки" відновили після двох років експертизи. Її мали знов розглянути у червні, проте сторона захисту подала клопотання про перенесення. Тож судове засідання призначили на 13 липня.

5 липня 2018 року суд призначив проведення експертизи, яка має встановити обсяг моральної шкоди, завданої Олексі Кобі та Дмитру Юденку. Раніше потерпілі прирівняли її відповідно до 1 млн грн і 250 тис. грн. І от, два роки потому, вже є висновки.

Результати судово-психологічної експертизи, яку проводили у Полтавському відділенні Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені професора Бокаріуса, надійшли до Октябрського райсуду 16 квітня, повідомили ЗМІСТу у пресслужбі установи.

На засіданні суддя має поновити провадження (адже його призупинили на час проведення експертизи), далі мають оголосити результати експертизи.

Фахівці відповіли на наступні питання:

  • Чи вплинули обставини події на потерпілих як психотравмуючий фактор, і якщо так, то якого характеру цей вплив?
  • Чи спричинені потерпілим суттєві моральні страждання за умов нанесення тяжких тілесних ушкоджень із урахуванням поведінки кожного учасника подій?
  • Якщо моральні страждання потерпілим спричинені, то чи є вони психологічною підставою для правового рішення про відшкодування моральної шкоди, і якщо так, то який можливий розмір грошової компенсації?
Два роки для проведення такої експертизи – це довгий час. Як пояснювали фахівці, вони дуже завантажені. Процесуально чітко визначених термінів немає. Це залежить від експертів. Ще на самому початку ми спілкувалися з ними й вони називали термін для проведення експертизи – до пів року. Зрештою, чому так затягнули – не зрозуміло, – розповіла юрист Аліна Самарець.

 

Пригадаємо, 5 квітня 2017 року біля арки «Газетний ряд» (вул. Соборності, 27) під час сутички між полтавськими активістами й охоронцями кременчуцького приватного агентства «Скорпіон-2016» атовці Олекса Коба та Дмитро Юденко отримали тяжкі ножові поранення. Крім них, сильно постраждав поліцейський Павло Пипенко.

Дехто з учасників подій отримав переломи кінцівок, струси мозку, забиття та інші травми.

У процесі слідства з'ясували, що саме ножових поранень двоє підозрюваних – мешканці Кременчука Євген Усенко й Анатолій Прядко.

На час розслідування вони перебували під домашнім арештом у нічний час доби – їм заборонялося залишати власні домівки з 23:00 до 06:00. Запобіжний захід Усенку та Прядку продовжували 6 разів, поки 13 вересня 2019 року, суддя Октябрського райсуду Анатолій Савченко змінив його і відпустив підозрюваних під особисте зобов’язання.

Розгляд справи про арку «Газетний ряд».в Октябрському райсуді Полтави триває вже понад три роки.

Нагадаємо, на сьогодні вхід до арки — вільний.

 

арка, газетний ряд, бійка, суд, конфлікт, забудова

За темою:

  • У Полтаві запрацювали туманоутворювальні арки
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.