ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:45 02.10


Відвідування дитсадків під час війни: як займаються діти у Полтаві

Замість повного дня у дитсадку, індивідуальні заняття на кілька годин. Так під час воєнного стану у Полтаві "особливі "дітки відвідують дошкільні заклади. Це рішення ухвалили заради безпеки вихованців.

Про це розповів Суспільному перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

Відвідування дитсадків під час війни: як займаються діти із синдромом Дауна у Полтаві

Замість повного дня у дитсадку, індивідуальні заняття на кілька годин.

Полтавка Альона Гольда із сином виконували вправи з йоги, які для дітей із синдромом Дауна у Полтаві влаштовують безплатно. Для сина Альони Володимира такі заняття – один із способів поспілкуватися з друзями, бо на період дії воєнного стану у дошкільних закладах міста діти із синдромом Дауна можуть відвідувати лише індивідуальні корекційно-розвиткові заняття. До цього вони могли залишатися у садку на повний день.

"Раніше, коли він відвідував садочок, йому було достатньо цієї уваги, спілкування, зараз він на дитячих майданчиках звичайних більше тягнеться до діток, хоче спілкування. Коли раніше йому було цього достатньо, то зараз йому цього дуже бракує", – розповідає жителька Полтави Альона Гольда.

Відвідування дитсадків під час війни: як займаються діти із синдромом Дауна у Полтаві

Заняття з йоги.  

Під час корекційно-розвиткових занять із дітьми працюють, зокрема, учителі-дефектологи, логопеди, практичні психологи. Навчання організовують, відповідно до висновків про результати психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, який надає інклюзивно-ресурсний центр.

"У них (дітей – ред.) чітко зазначений розклад, відповідно до того розкладу вони (батьки – ред.) приводять, діти залишаються зі спеціалістами, батьки мають годину, дві почекати дитину. Якщо у цей час лунає повітряна тривога, звісно, фахівець, який працює з дитиною, він її спускає в укриття, батьки можуть приєднатися. Батьки можуть не спускатися в укриття, забрати дитину, написати заяву і взяти відповідальність за свою дитину", – каже заступниця директора початкової школи у Полтаві Тетяна Долуда.

Відвідування дитсадків під час війни: як займаються діти із синдромом Дауна у Полтаві

Із дітьми працюють, зокрема, учителі-дефектологи, логопеди та практичні психологи.  

Рішення щодо обмеження відвідування дитсадків ухвалила міська комісія з питань надзвичайних ситуацій на початку повномасштабного вторгнення, каже перший заступник голови Полтавської міської ради Валерій Пархоменко.

"У нас діти, які відносяться до першої категорії (першого рівня підтримки – ред.), тобто потребують незначних облаштувань, то ці діти ходять до навчальних закладів. З приводу дітей із синдромом Дауна, у нас до війни було п’ять, і ці діти навчалися в інклюзивних групах нашої Полтавської міської територіальної громади. Сьогодні вони не ходять, на превеликий жаль, тому що це насамперед безпека", – говорить Валерій Пархоменко.

Відвідування дитсадків під час війни: як займаються діти із синдромом Дауна у Полтаві

Навчання організовують, відповідно до висновків про результати психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.  

За його словами, відвідувати міські дошкільні заклади протягом усього дня діти із синдромом Дауна зможуть після завершення війни.

 

дитсадок, заняття, безпека

За темою:

  • Без укриття: у Щербанівській ТГ чекають, коли відведуть дітей у дитсадок
  • У Котельві за 20 млн гривень відновлюють занедбаний дитсадок
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.