15:00 12.01 1320
Стіну у дитячій міській клінічній лікарні волонтери розписали минулого тижня. За допомогою малюнка волонтери намагалися сповна відтворити атмосферу літа та відпочинку.
У відділенні анестезіології полтавської лікарні волонтери завершили роботу над розписом стіни, на якій зобразили морський світ.
На ньому зобразили хлопчика, який пірнає у воду і знайомиться з морськими жителями.
Картину створили однодумці волонтерського центру Volunteer Community Poltava у межах проєкту «Здоров’я у фарбах».
Як розповіла ЗМІСТу кураторка ініціативи Олена Пономаренко, цей мурал у лікарні уже четвертий.
Раніше волонтери спільними зусиллями розмалювали стіни в онкогематологічному та ендокринологічному відділеннях.
Ідея створити новий мурал таким літнім та яскравим була раптовою. Згодом ми порадилися і вийшла така спільна картинка. Ми завжди зважаємо на побажання дітей, радимося з ними, з працівниками відділення. Ось так у онкогематологічному відділенні створили не просто мурал, а розвиваючу стіну. Там зобразили карту, тварин і тепер діти її вивчають
- розповіла вона.
Ініціативу «Здоров’я у фарбах» втілюють заради того, щоб мотивувати дітей, які лікуються у відділеннях, відволікати від хвороб. На думку Олени Пономаренко, за допомогою муралів лікарні наповнюються позитивом, тому волонтери відповідально працюють над кожним новим об’єктом.
На даний момент у Volunteer Community Poltava шукають нові поліклініки, садочки для дітей з інвалідністю та інтернати, де готові надати волонтерам стіну для того, щоб перетворити її на мистецький мурал.
Олена розповіла, що до них зверталися з закладів, що розташовані поза Полтавою. Але волонтери не мають можливості працювати поза містом після навчання, або роботи.
У Нових Санжарах волонтерам важко створити мурал, бо далеко.
Тож для закладів, де фізично не можуть працювати, волонтери створюють спільні картини. Тоді ці вироби доповнюють дизайн закладу і роблять його яскравішим.
Волонтери працюють власними матеріалами (фарби, пензлики, лак тощо). Єдина важлива умова – організація не ремонтує стіну, тому потрібно, щоб основа була рівною та у гарному стані. Під час створення картини добровольці не просто лишають красиву картинку, а й ґрунтують стіну та покривають лаком, аби мурал прослужив якомога довше.
У середньому, робота над розписом стіни триває тиждень, та все залежить від основної зайнятості волонтерів.
Якщо ви знаєте заклади, для яких ця ініціатива може бути корисною, або ж представляєте такий об’єкт, то звертайтеся за номером +380662127018 (Марія).
Також можна залишити повідомлення волонтерській організації у Фейсбуці.