ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 01.12


Харчування у кременчуцьких школах перевірить "ревізор"

Депутатка Кременчуцької міської ради Тетяна Сідерка планує провести перевірки харчування у школах Кременчука. Долучитися до перевірок шкільного харчування вона пропонує представникам ЗМІ та батькам учнів.

Про це вона повідомила на прес-конференції, пише Телеграф.

 Тетяна Сідерка вважає, що департамент освіти не має бажання займатися реформою шкільного харчування, і пропонує перевіряти навчальні заклади міста, а після – вирішувати виявлені проблеми.

Питання харчування в освітянських закладах Кременчука гостро постало у 2015 році, коли у школі №1 діти отруїлися і потрапили у дитячу лікарню. Тоді почати активно інспектувати школи щодо питань їжі.

Але роботи з цього приводу ще багато.  

Цей процес є постійним. Тут не можна сказати, що от ми зараз все зробили, і на цьому робота закінчилася. Це питання, яке стосується кожної дитини кожного дня. Спочатку ми повинні все привести до ладу повністю, а потім слідкувати та контролювати те, що ми впровадили

- говорить Сідерка.  

24 жовтня депутатка Сідерка на сесії міської ради надала депутатський запит, основними трьома питаннями якого були наступні: необхідність зміни меню у школах Кременчука (беручи за основу збірник кухаря Євгена Клопотенка); збільшення зарплат кухарям; збільшення вартості сніданків за рахунок міського бюджету.   Також вона звернулася до департаменту освіти з пропозицією створити робочу групу, яка займатиметься опрацюванням цих питань.   

Дійсно, наказом №72 від 31 жовтня цього року було створено відповідну робочу групу, до якої включили й саму депутатку.  

Та, за словами Тетяни Сідерки, за час існування цієї робочої групи жодного разу скликання її не відбувалося.  

Також вона розповіла, що випадково дізналася про те, що пройшла єдина закрита нарада у кабінеті заступниці мера Ольги Усанової з приводу шкільного харчування, але про її проведення Тетяну Сідерку не сповістили.

На цій нараді були присутні Геннадій Москалик, Ірина Друженко, Алла Склярова та головний технолог з департаменту освіти.  

Крім того, результати наради залишилися невідомими: що вирішили, до яких висновків прийшли і чи покращиться система шкільного харчування у Кременчуці. Отримати процесуальні документи, протоколи про роботу групи депутатці не вдалося.  

Зважаючи з цього, можу констатувати наступне: на жаль, у цьому я бачу взагалі конкретне небажання департаменту освіти Кременчука працювати у цьому напрямку. Я не бачу конкретних шляхів, які були б проведені з цього приводу, і висновків, які були б визначені, - підсумовує вона.  

Зараз на сніданок для учнів кожного дня витрачається 11,4 грн.

За думкою депутатки Сідерки, на це має йти приблизно 22 грн, аби врахувати потреби дитини та зробити меню повноцінним (відповідно до постанови про добову норму харчування). І вона вважає, є можливість виділити ці кошти з міського бюджету.  

Тетяна Сідерка пропонує наслідувати приклад Євгена Клопотенка, який разом з комісією оглядав школи у Києві щодо впровадження розробленого ним меню.  

Під час перевірок слід звернуть увагу на три головні речі:

  • 1. огляд меню (саме те, що є в наявності, чи впроваджуються ті страви, які більш смачні та корисні для дітей – те, що школярі їдять краще);
  • 2. гігієна і санітарія (використання кухарями рукавичок, миючих засобів тощо);
  • 3. сертифікація, якість готових страв та тих продуктів, які використовуються для приготування їжі (перевірка накладних).

Головне у цих перевірках – спонтанність, адже якщо робітників школи заздалегідь не попереджати про візит, він виявиться найбільш об’єктивним і покаже реалії.  

Уже з наступного тижня  по школах ходитимуть перевіряючі разом із представниками ЗМІ та батьками учнів.
 

харчування учнів, перевірка, Кременчук

За темою:

  • Сезон полювання не відкриється для неплатників аліментів
  • Тринадцятирічна полтавка намагалася вкоротити собі віку
  • Після ДТП на Полтавщині троє людей потрапили до лікарні
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.