ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:10 06.04

P


Як правильно підібрати спиці або гачок до пряжі


В'язання — хобі, що дозволяє самостійно виготовляти стильні авторські вироби будь-якої форми, кольору та розміру. На перший погляд, воно може здатися простим і невигадливим, але насправді результат роботи залежить не тільки від спритності рук. Тут також потрібно вміти правильно підбирати матеріали. В іншому випадку полотно виходитиме пухким або тугим, безформним або неакуратним. У представленій статті ви дізнаєтеся, як підібрати гачок, прості або знімні спиці до пряжі, щоби досягти високої якості в'язання.

Як підібрати спиці для в'язання

Перш ніж розпочати в'язати виріб, потрібно підібрати матеріали. Якщо товщина пряжі не відповідатиме розміру спиць, полотно вийде або занадто тугим і щільним, або пухким і безформним. Тому перше, на що потрібно звернути увагу під час підбору інструменту —  діаметр.

Діаметр спиці

Зазвичай виробники вказують на етикетці номер спиць, який відповідає їхньому діаметру. Якщо етикетка не збереглася, дізнатися розмір можна, проткнувши інструментом аркуш паперу. Діаметр отриманого отвору — це розмір. Чим він менший, тим тоншою має бути нитка. Наприклад, для в'язання теплого светра з мотка пряжі 100 м в 100 г краще взяти інструмент № 6-8, для ажурної кофточки з ниток завтовшки 800 м в 100 г - № 1-3. Якщо комплект підібраний правильно, петлі будуть виходити акуратними, а саме полотно — рівним та еластичним.

Металеві або дерев'яні спиці

При виробництві в'язальних інструментів використовують натуральне дерево, бамбук, пластик, метал і навіть кістку. Досвідчені майстрині віддають перевагу металевим і дерев'яним аксесуарам. Перші підходять для в'язання виробів з акрилової та вовняної пряжі. Вони мають гладку поверхню, тому нитка з них рухається плавно. Серед інших переваг металевих спиць зазначають:

  • міцність;
  • великий термін експлуатації;
  • приємні тактильні властивості;
  • доступну ціну.

Вироби із віскози або шовкових ниток, які зазвичай ковзають, зручніше в'язати дерев'яними аксесуарами. Вони також відрізняються легкістю, екологічністю та міцністю. Крім того, їм немає ціни в ажурному в'язанні.

Прямі або круглі спиці

Якщо потрібно зв'язати шарф чи палантин, краще взяти прямі стрижні. При цьому у них на кінцях повинні розташовуватись обмежувачі, які не дадуть упустити петлі.

Для в'язання шарфів, шапок або светрів зазвичай використовують комплект круглих спиць, з'єднаних ліскою або металевим прутиком. Довжина волосіні становить 10-80 см, що дозволяє в'язати полотна будь-яких розмірів.

Як підібрати гачок до пряжі

Як і у випадку зі спицями, при виборі гачка потрібно уважно читати маркування. На етикетці і на інструменті виробники вказують номер, який відповідає діаметру стрижня і становить від 1 до 10 (числа можуть бути дробовими). Причому він у 2-2,5 рази перевищує товщину нитки. Якщо пряжа жорстка і груба, краще взяти інструмент товщі за неї в 2,5-3 рази.

Якщо під рукою немає етикетки від пряжі, перевірити, чи вона підходить до гачка, можна досвідченим шляхом. Для цього нитку потрібно скласти двічі і скрутити в джгут. Товщина отриманого джгута повинна дорівнювати товщині стрижня. У цьому випадку полотно виходитиме красивим і рівномірним.

Крім розміру, в'язальні гачки розрізняються по:

  • довжині;
  • матеріалам;
  • формі;
  • призначенню.

Довжина найкоротшого стрижня може бути від 11 мм, найдовшого — до 45 мм. Наприклад, у туніській технології, в якій вироби в'яжуть лише з лицьового боку, використовуються довгі гачки. З їх допомогою можна в'язати довгі і щільні полотна.

Залежно від матеріалів гачки бувають дерев'яними, бамбуковими, пластиковими та металевими. Загострений кінець у них може розташовуватися тільки з одного або з обох боків. Серед майстринь популярні металеві інструменти із силіконовою або прогумованою ручкою.

У роботі краще себе показують гачки з гладкою поверхнею, що забезпечує вільний рух нитки, та загостреною головкою, за рахунок якої вони легко входять у полотно та формують петлю. Якщо стрижень буде затупленим і шорстким, нитка рухатиметься насилу, а руки в процесі в'язання швидко втомлюватимуться.

хобі, в'язання, гачок, спиця

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.