ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 29.01

P


Як швидко навчити дитину самостійно одягатися

Одягання, як і будь-які самостійні заняття, привчають дитину до незалежності. Уміння самостійно одягатися – це важлива навичка, яку бажано, хоча б у загальних рисах, освоїти до трьох років.


Оптимальний вік та необхідний гардероб

Починати навчання зазвичай рекомендується у віці 2-2,5 років. Але терміни в цьому випадку досить умовні. Вважається, що фізично дитина готова до такого навчання після того, як почне ходити, але важливо також враховувати рівень психоемоційного розвитку. У певний момент з'являється бажання зробити щось самому і це прагнення необхідно підтримати.

Перед тим, як починати навчання, психологи рекомендують проаналізувати гардероб. При підборі одягу батьки часто впадають у крайнощі: хтось купує безліч речей, багато з яких так і не будуть надіті, а інші, навпаки, обирають пару моделей для кожного сезону, Важливо, щоб малюк був забезпечений всім необхідним, завжди був чистим і охайним. Підібрати необхідний гардероб за віком і потребами дитини батьки можуть на сайті panama.ua.

З чого правильно починати навчання

Починаємо з самого простого: малюк забруднився – обов'язково знімаємо ці речі. Після того, як дитина засвоїть цей нескладний процес, переходимо до наступного етапу – вчимося одягатися. Важливо, щоб тренування починалися з одягання простих моделей без складних застібок і хитромудрих фасонів. Для наочності можна почати з одягання м'якої іграшки чи ляльки, але навіть коли дитина вже з легкістю їх наряджає, це тільки початок шляху. 

У процесі самостійного одягання дитина відчуває певні незручності, наприклад. їй не вистачає спритності й вправності, крім того, незрозуміла послідовність (що за чим).  Тому починаємо з одного елемента одягу, найчастіше це шкарпетки, а потім можна перейти до трусів, спідниці або штанів на гумці.

Шість правил, котрі допоможуть дитині швидше вчитися

В 2,5-3 роки дитина краще сприймає нову для себе інформацію, тому в простій формі слід пояснити, як знайти перед, куди просовувати голову. Пропонуємо вам кілька простих порад, які полегшують навчання та роблять його більш привабливим для дитини:

  1. Правильне ставлення. Підтримуємо дитину незалежно від результату. Дорослі поводяться спокійно, виявляють терпіння, зберігають позитивний настрій.
  1. Одягаємось і граємось. Придумайте рольовий сюжет, який допоможе урізноманітнити сам процес одягання. Наприклад, граємо в магазин, влаштовуємо показ мод або збираємося в подорож.
  1. Домовлятися, а не підкуповувати. Буває, що дорослі, бажаючи прискорити процес, намагаються викликати зацікавленість малюка і пропонують йому певні винагороди – отримаєш шоколадку, подарую нову іграшку. Це призведе до того, що дитина за будь-яке виконане прохання вимагатиме винагороду. Придумайте інші аргументи, наприклад, одягнешся швидко – ми зможемо довше погуляти.
  1. Запам'ятовуємо послідовність. Розкладіть елементи гардероба в тому порядку, в якому їх необхідно одягати. Коли дитина освоїться, запропонуйте йому зробити це самостійно.
  1. Задаємо ритм. Малюки навіть, навчившись одягатися, роблять це дуже повільно. Прискорюємо процес за допомогою лічилки або вірша з чіткими римами.
  1. Право вибору. Дитина під час одягання стає виконавцем команд дорослого і така роль викликає роздратування. Дайте їй відчути свою важливість і запропонуйте на вибір 2 футболки або різні шорти.

Головне правило, якого повинні дотримуватися батьки, – будь-яку справу виконуємо з любов'ю і повагою до дитини. Наберіться терпіння, не вимагайте від малюка неможливого, радійте його успіхам і все обов'язково вийде.

діти, одяг

За темою:

  • Унаслідок вибуху саморобного вибухового пристрою травмувався хлопець
  • На іпотерапію дітей у Полтаві планують виділити майже мільйон гривень
  • Правоохоронці цілу ніч шукали зниклу 11-річну полтавку
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.