ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:45 28.02


"Пушкін" є найдорожчим готельним номером у Полтаві

Чи приваблива Полтава для туристів та чи готова вона до омріяного туристичного буму – про це в нашому міні-дослідженні готельної галузі обласного центру.

У світі спостерігається справжній туристичний бум. Минулого року кількість туристів, які подорожували країнами світу, сягла рекордних 1,322 мільярда осіб, до 2030 року аналітики прогнозують кількість туристів на рівні 1,8 мільярда. Зараз все частіше з'являються повідомлення в пресі, що всесвітньовідомі туристичні об'єкти потерпають від кількості охочих побувати там, у Венеції обмежують кількість лайнерів, які можуть прибути протягом тижня, мешканці Барселони влаштовують протести з гаслами на кшталт "Досить сюди їздити!", в багатьох містах вводять заборони на будівництво нових готелів.

Така проблема Україні не загрожує – наша держава "впевнено" утримує місця всередині дев'ятого десятку рейтингу зі 140 країн, привабливих для туризму. За даними Держкомстату, протягом 2016 року суб'єктами туристичної діяльності в Україні було обслуговано 2 мільйони 549 тисяч 606 туристів,  у тому числі іноземних — 35 071 осіб, внутрішніх туристів — 453 561, громадян України, які виїжджали за кордон – 2 060 974 особи. Цифри красномовно свідчать про невисоку цікавість до української туристичної галузі. Всього в 2016 році Україну відвідали 18 041 021 особа (без урахування території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та зони проведення антитерористичної операції це 13 333 096 іноземних громадян).

Статистика Державної прикордонної служби свідчить, що Україну за 2017 рік відвідали 14 229 642 іноземних громадянина, в тому числі мету перебування як "туризм" назвали 38 958 осіб, а 13 741 653 особи відвідали України з приватною метою подорожі. 

Що стосується розподілу туристичного попиту по регіонам України – таких даних практично немає. Варто зазначити, що наразі статистика відвідуваності Полтави туристами взагалі не підбивається. Також виявилося неможливим дізнатися, яку кількість туристів готове прийняти та розмістити наше місто.

Вся статистика в туризмі – повністю зруйнована. Всі звіти по закладам розміщення та туристичним фірмам скасовані – це ніби як спрощення господарської діяльності для підприємств задіяних у туристичній сфері. А  Державна туристична адміністрація  була остаточно ліквідована в 2015 році. Кількість туристів ми подаємо в звіті по загальній кількості людей, що відвідують наші музейні заклади. Зараз власники готельного бізнесу в Полтаві не здають ніякої статистики. Від тих даних, які вони повідомлять про кількість місць для розміщення, можна вирахувати навантаженість, а від цього – оподаткування. Ми лише можемо сказати загальну кількість туристичного збору, сплаченого минулого року та кількість офіційно зареєстрованих суб'єктів господарювання в цій сфері

– сказав нам начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури Полтавського міськвиконкому Віталій Павлов.

Згідно з даними статистичного звіту, опублікованого на сайті Міської програми "Полтава туристична" на 2016-2019 роки,  протягом минулого року музейні установи Полтави відвідали 108 722 особи. Лідером відвідувань є Державний історико-культурний заповідник "Поле Полтавської битви". Так, із 41 477 туристів, що відвідали музей та заповідник минулого року, серед мешканців України полтавців було лише дев'ять відсотків (лідер – Харків, 39 відсотків), лідери серед туристів із країн близького – росіяни й білоруси (53 та 26 відсотків відповідно), а з країн далекого зарубіжжя було найбільше шведів та американців (32 та 30 відсотків відповідно). На жаль, абсолютні цифри в звіті не наведені.

Але, на наш погляд, спиратися в аналізі відвідуваності Полтави лише на дані цього звіту – недоречно. Адже, наприклад, краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, що підпорядкований області, є не менш популярним серед полтавців та гостей міста. Але даних про його відвідуваність протягом минулого року в публічному доступі ми не знайшли, у відділі туризму та культурної спадщини Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Полтавської ОДА таких даних теж нам не повідомили, як і в Департаменті інфраструктури, який донедавна відав також і туризмом.

Що стосується тимчасового розміщення туристів, певні дані по місту таки є. У згаданому вище звіті наведена Інформація про сплату закладами тимчасового розміщення (проживання) туристичного збору, запровадженого як місцевий збір рішенням позачергової сьомої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 31.01.2011 року.

Загальна кількість платників туристичного збору (суб’єктів сплати), зареєстрованих у Полтаві – 36. До міського бюджету протягом 2017 року надійшло 308 155,14 грн. Найбільшими платниками туристичного збору минулого року стали три нових приватних готелі.

1 місце. ПП "Кампус Плюс", готель "Палаццо". Найдешевший номер в цьому готелі, згідно з інформацією його офіційного сайту – двомісний стандартний, який обійдеться в 922 гривні за добу. Найдорожчий – Люкс "Пушкін" із видом на Березовий сквер, за добу перебування в якому просять 3900 гривень. Сніданок включений.

2 місце. ТОВ "Аристократ І", готель "Аристократ". Найдешевшим номером тут зазначений одномісний "економ" за 590 гривень на добу, найдорожчий – трикімнатний номер "Люкс-преміум" ціною 2900 гривень за добу. Сніданок включений.

3 місце. ТОВ "Шервуд і Ко", готель "Алея Гранд". Тут найдешевшим номером є одномісний – ціни від 800 гривень, найбільше коштує двокімнатний "люкс", ціна від 2000 гривень. Сніданок включений.

Необхідно зазначити, що реальна вартість перебування в готелях вища, адже туристичний збір (один відсоток від вартості проживання) гості закладів мають сплатити додатково.

Серед усіх готельних закладів міста найдешевшим для гостя залишається готель "Алмаз". Тут за добу перебування просять від 170 гривень – це одне місце в двох- або трьохмісному номері, об'єднаному в секцію з двох кімнат.

Найдешевший одномісний номер ми знайшли за 180 гривень – у номерах комплексу "Слов'янський клуб – Руський пар" у селі Побиванка Полтавського району, безпосередньо в місті – у міні-готелях "ЄвроЛюкс" та "ЄвроПлюс" за ціною від 222 гривень. Туристичний збір також сплачується додатково.

Логічно припустити, що найдешевшим місцем перебування для багатьох гостей Полтави є хостели. Втім, тенденція ця неявна. Серед чотирьох офіційно зареєстрованих у Полтаві найдешевше пропонують проживання в хостелі "Sofa" – від 100 гривень за ліжко в прохідній 7-місній кімнаті з загальним санвузлом. В середньому, найдешевші ціни в хостелах (а їх у Полтаві, нагадаю, лише чотири) від 140 до 170 гривень за місце в спільній багатомісній кімнаті, та до 450 гривень за окремий двомісний номер з приватним санвузлом.

Номери "Люкс" та "Люкс-преміум" коштують приблизно однаково – ціни незначно коливаються у районі близько двох тисяч гривень за одно- або двокімнатний номер на 2-4 спальних місця. Найдорожчим готельним номером, який нам вдалося знайти, є вже згадуваний вище двокімнатний Люкс "Пушкін" у готелі "Палаццо".

На жаль, реальної інформації про можливості для розміщення гостей в готельних закладах Полтави ми так і не змогли отримати, але за нашими підрахунками кількість таких місць не набагато перевищує одну тисячу. Але для міста – обласного центру з багатою історією, кількість мешканців в якому декларують на рівні 300 тисяч, один готельний заклад на понад вісім тисяч осіб, або 300 мешканців на одне місце – погодьтеся, це явно замало.

Звісно, якщо ми плануємо розвивати туризм не лише на папері...

 

Інфографіка Юлії ДЕРКАЧ. Фото — з офіційних сайтів готелів.

готель, хостел, туризм, ціна, комфорт

За темою:

  • Романтична подорож до Карпат
  • 5 розповсюджених помилок новачків у туризмі
  • ТОП-места для посещения в Испании
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.