ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:15 15.08


Заміновані іграшки та тіла вбитих: полтавський вибухотехнік розповів про розмінування

Полтавець Артем Бондаренко брав участь у розмінуванні Київщини, Харківщини і Херсонщини. За день сапери знищували кілька тисяч ворожих боєприпасів. Їх підкладали рашисти під дитячі іграшки та тіла вбитих цивільних.

Історію розмінування звільнених міст очима Артема Бондаренка розповіли у поліції Полтавщини.

Артем Бондаренко – заступник начальника відділу вибухотехнічної служби поліції Полтавщини.

У складі зведеного загону він брав участь у розмінуванні звільнених Бучі, Ірпеня та Гостомеля.

Поліцейські розміновували об’єкти критичної інфраструктури: аеропорт Антонова, житлові будинки, адміністративні будівлі та сільськогосподарські угіддя. 

 
Вибухотехнік говорить, що росіяни мінували все, що можна. Вони підкладали вибухівку під дитячі іграшки та тіла вбитих ними цивільних. Тікаючи, ворожі війська лишали в полі побутову техніку, яка теж була замінованою.

Поліцейські обстежували території, виявляли ворожі боєприпаси та знешкоджували їх, аби надалі інші служби після розмінування змогли розпочати роботи з відновлення інфраструктури. За один день сапери могли знищити понад 2 тис. боєприпасів.

Про розмінування Харківщини

Після Київщини поліція перебазувалася на звільнену Харківщину і продовжила свою роботу. Найскладніше, з чим довелося на думку Артема Бондаренка – дистанційне мінування касетними боєприпасами кладовищ, пасовищ та сільськогосподарських угідь. Касетні боєприпаси невеликі, їх майже не видно, але вони можуть призвести до тяжких наслідків. Відтак на розмінування цих територій потрібно більше часу, зусиль та концентрації уваги.

 

За рік піротехніки знешкоджують близько 800 вибухонебезпечних предметів, які знаходять жителі Полтавщини.

Найперше, що потрібно зробити при виявленні предмета, схожого на вибухівку – зателефонувати і повідомити в поліцію чи ДСНС для подальшого розмінування і знешкодження. При цьому важливо не торкатися знахідки руками і не намагатися її перенести чи роздивитися ближче.

Наступний крок – за можливості визначити свої координати і повідомити про них рятувальникам. 

І останнє – після того, як ви надали свої координати фахівцям, необхідно позначити місце, де ви знайшли вибухонебезпечний предмет. Тоді знешкоджувати його виїжджає вибухотехнічна служба Нацполіції або піротехніки ДСНС. 

розмінування

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.