ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 07.10


Завод на Карлівщині закрили: випікав хліб для школярів в антисанітарії

Бруд, протерміновані продукти, запліснявілий хліб, який знову йшов на переробку і потрапляв до споживачів, комахи і шкідники – ці та інші порушення виявили під час перевірки хлібозаводу на Карлівщині.

Вироби з цього підприємства постачали і в школи громади.

Про це звітують на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області.

Фахівці Полтавського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби 29.09.2021 року здійснили позапланову перевірку потужності – постачальника, який і є хлібзаводом, що виробляє хлібобулочні вироби у тому числі і для навчальних закладів загальної середньої освіти Полтавського району

– ідеться у повідомленні.

 

Під час перевірки виявили низку порушень вимог законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів при виробництві та обігу харчових продуктів, а саме:
 

систему простежуваності не забезпечено (невідповідність декларацій виробників наданих при перевірці, деклараціям зазначеним в товарно-транспортних накладних, відсутні декларації виробників на пакувальні матеріали та інгредієнти);
потужність не підтримується в чистому та робочому стані (підлога брудна, частково пошкоджена, має щілини з брудом, стіни частково пошкоджені (відсутні кахлі) та брудні, стеля частково пошкоджена та має тріщини, вікно брудне, поверхня дверей пошкоджена, не впорядковане зберігання санітарного та особистого одягу в кімнаті для перевдягання персоналу.
відсутній інвентар для миття кімнати перевдягання персоналу;
на потужності зберігаються протерміновані сировина та інгредієнти;
не підтверджується необхідний температурний режим: в частині виробничих приміщень відсутні гігрометри, для забезпечення безперебійної роботи печі використовуються пілети, що заносяться із забрудненої зони в чисту зону, при відвідуванні туалету персонал переходить із чистої зони в брудну;
використовується обладнання у пошкодженому стані, з непридатних для миття матеріалів;
миття інвентарю та рук проводиться в одній раковині. Для миття інентарю використовується немаркований деззасіб;
ваги для інгредієнтів та сировини не калібровані;
відсутній договір на утилізацію харчових та інших відходів;
вода, що використовується у виробництві харчових продуктів, не досліджена;
в одному приміщенні зберігаються інгредієнти та пакувальні матеріали. деякі інгредієнти зберігаються при недотриманні температурного режиму;
не ведеться результативна боротьба з шкідниками;
частково розроблені постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (в наявності не всі програми передумови, деякі потребують доопрацювання).
тобто, під час виготовлення хлібобулочних виробів працівники потужності використовували повернутий з реалізації і не придатний для використання хліб і булочки, які були густо засіяні дрозофілами і слідами їхньої життєдіяльності.

Виявлені порушення становлять загрозу для життя та здоров’я людини, відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та пункту 3 частини четвертої статті 11, частини першої статті 67 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

За наслідками позапланового рейду рішенням виконувача обов’язків начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області від 30.09.2021 року №32 роботу потужності призупинено, про що повідомлено керівнику відділу освіти громади для врахування при організації харчування в підпорядкованих закладах освіти.
 

Підприємство повинне у 10 – денний термін усунути виявлені порушення вимог законодавства і провести коригувальні дії, аби відновити роботу потужності.

Протягом 6 місяців фахівці, згідно із законом, вивчають обставини справи та виносять рішення, який штраф чекає завод.

За даними джерел видання «Коло», ідеться про хлібозавод у Карлівці, що належить АПК «Докучаєвські чорноземи».

Засновник АПК «Докучаєвські чорноземи» Карлівського району – Юрій Кобченко, колишній депутат Полтавської обласної ради кількох скликань.

 Нині він у соцмережі пише, що буде позиватись до суду на дії Держпродспоживслужби.

небезпека, хліб

За темою:

  • За час війни сирена повітряної тривоги в області лунала понад триста раз
  • Під Кременчуком підірвали небезпечний залишок ворожої ракети
  • Штраф чи тюрма: самовільне випалювання рослинності карається жорстко
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.