ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:45 14.02


Зміни в українській медицині від Уряду Гройсмана. Що чекає Полтавщину?

Урядова медична реформа впроваджує п'ять докорінних змін у сфері охорони здоров’я: підписання декларації із сімейним лікарем, реалізацію програми "Доступні ліки", запровадження безкоштовної діагностики, реформування системи екстреної допомоги і розвиток сучасної спеціалізованої медицини.

 

"Система охорони здоров’я в Україні десятиліттями недофінансовувалася та не змінювалася. Нам ще працювати й працювати, щоб відродити українську медицину. Ми вже зробили перші кроки. Попереду ще багато роботи", – наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Зарплата лікарів

Повномасштабна реформа системи охорони здоров'я від українського Уряду стартувала минулого року. Почали її з первинної ланки надання медичної допомоги, тобто з терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів. Майже 25 млн людей, а це половина українців, вже своїх лікарів обрали. На Полтавщині це зробили 70% населення. Принцип "гроші йдуть за пацієнтом" реалізується так: ми підписуємо зі своїм лікарем декларацію на обслуговування, а держава платить саме за нас гроші медзакладу, де цей лікар працює. Саме за цим принципом заклади, що приєднались до реформи, вже отримали збільшене фінансування від держави. Відтак змінилась ситуація і для самих лікарів – вони за свою роботу почали отримувати гідну зарплату. У Полтаві лікарі, які ще в липні набрали максимальну кількість пацієнтів, отримали понад 12 тисяч гривень зарплати – про це журналістам студії "Місто" повідомила директор Центру ПМСД №2 Світлана Левченко.

"Швидка допомога" 

Екстрена допомога – це лікування випадків, які загрожують життю. І це лікування буде покрите державою на 100%. Перший етап реформи екстреної медичної допомоги Уряд розпочинає в цьому році. Зміни почнуться в областях, що мають інфраструктуру, можливості для перекваліфікації медиків та продемонстрували свою управлінську ефективність під час реформи первинної ланки медичної допомоги.

Полтавщина – серед пілотних областей, разом з Вінницькою, Тернопільською, Одеською, Донецькою областями та Києвом. У цих регіонах будуть придбані нові "швидкі" з сучасним обладнанням, бригади екстреної допомоги пройдуть додаткове навчання та отримуватимуть вищі зарплати. І додатковий 1 млрд гривень, закладений у державному бюджеті на наступний рік, забезпечить у цих областях помітні зміни, поки інші області готуватимуться.

Спеціалізована медицина

На рівні спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги держава сплачуватиме напряму медичному закладу за кожну надану медичну послугу за прозорими та єдиними для всієї країни тарифами. Тариф включатиме усі витрати: і на ліки, і на ремонт обладнання, і на роботу медиків. Висококваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу можна отримати лише у закладах, оснащених сучасним обладнанням. Саме тому з 2017 року Уряд розпочав розбудову мережі центрів кардіо-судинної хірургії – щороку виділяються гроші на закупівлю 13 ангіографів для їх оснащення. 

Полтавська обласна клінічна лікарня ім. Скліфосовського вже має їх два – один ангіограф отримали завдяки проекту Світового банку, інший придбали завдяки співфінансуванню (50% – субвенція з Держбюджету, 50% – місцевий бюджет). До слова, цього року у Полтаві відкриють новий сучасний кардіоцентр – будувати його почали ще 2016-го року і це буде чи не найсучасніший та найкращий кардіодиспансер в Україні.

"Я не обіцяю дива всім та одразу. Так не буває. Але я впевнений, поступово ми зможемо зробити життя у нашій країні кращим", – сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Програма "Доступні ліки"

У рамках цього урядового проекту пацієнти, наприклад, з серцево-судинними захворюваннями з 2017-го року безоплатно чи з доплатою отримують ліки в аптеках. Цього року на "Доступні ліки" з держбюджету спрямують 1 млрд гривень. З 1 квітня підписувати договори з аптеками і відшкодовувати ціни будуть не місцеві органи влади, як це відбувається зараз, а Національна служба здоров’я України. При цьому перехід на нову модель передбачає обов'язкове впровадження електронного рецепта: ліки за цією урядовою програмою можна буде отримати за номером рецепта, який пацієнт отримає смс-повідомленням. Після цього отримати ліки за рецептом можна буде у будь-якій аптеці країни, не прив'язуючись до місцевості, де він був виписаний. 

Програма "Безкоштовна діагностика"

Ця урядова програма запрацює на Полтавщині з 1 липня. За направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра можна буде безоплатно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш поширені види онкології у чоловіків і жінок – всього 54 діагностичні та лікувальні послуги.

"Безкоштовну діагностику" зможуть надавати як комунальні, так і приватні діагностичні центри, які укладуть договір з Національною службою здоров’я. Пацієнт сам обере, у який медзаклад звертатися. На цю програму у Держбюджеті-2019 закладено два мільярди гривень. 

Отже, налагодження відшкодування рецептів через НЗСУ, реформування стаціонарної допомоги та спеціалізованої медицини стартує вже цього року. А це означає, що чіткий алгоритм впровадження п'яти докорінних змін у сфері охорони здоров’я від Уряду діє. Принаймні, на Полтавщині це справді так.

медицина, реформа, бюджет, гроші, влада, проект

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.