ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:56 21.07


Археологи знайшли унікальні прикраси, наконечники та цілий посуд із Греції

На розкопках в урочищі Царина Могила археологи розкопали унікальний цілий глиняний посуд, бронзові прикраси та наконечники стріл.

Археологи, що працюють у рамках третьої польової археологічної школи, за перші дні експедиції відкопали декілька сенсаційних  знахідок.  Це — практично цілий глиняний посуд, нащічні бронзові прикраси для коня, а також наконечники стріл.

Унікальні знахідки датуються серединою шостого віку до нашої ери.

При встановленні віку знахідок ми спираємося на такі дані, як речі, що раніше знаходили в інших місцях, де вік могильників відомий. Так, бронзові нащічні прикраси для коня дають нас основу припускати, що це захоронення датується шостим віком до нашої ери. Всі предмети, що знаходяться всередині камери могильника, також варто відносити до тієї доби

- розповіла директор Харківського музею археології Ірина Шрамко.

У могильниках урочища Царина Могила виявили унікальну знахідку - гончарні вироби, які в той час імпортувалися з Давньої Греції.

Подібний посуд на території України в цілому вигляді знайдено лише раз - в західній частині держави. У Центральній Україні це перша подібна знахідка. Оскільки скіфи тієї доби не знали гончарного круга — всі глиняні вироби були виліплені руками — археологи небезпідставно припускають імпортне походження знайдених предметів. Ми розкопуємо відносно невеликий могильник, зверху якого захоронено коня в збруї, прикрашеній бронзовими бляшками, в кутку поховання знайшли глиняний горщик. Ймовірно, це захоронення воїна, і не простого, на що вказує коштовна на ті часи річ - грецький горщик

- розповіла студентка історичного факультету Харківського національного університету імені Каразіна Олена Фрунт.

Практично у верхньому шарі могильника також знайшли фрагменти людського скелету - фалангу пальця та уламок променевої кістки. Фахівці припускають, що могили були пограбовані. Причому, сучасниками захоронення.

Капсула захоронення практично не пошкоджена, грабунковий хід прокладено акуратно - видно, що грабіжники чітко знали планування могильника. Причому, хід дуже старий. В давні часи не було сучасної техніки, тож просто здогадатися про форму захоронення було неможливо - тоді не було навіть лопат, як ми їх знаємо, а грабіжники чітко знали, куди йдуть. Ходи явно прокладали за допомогою невеличких інструментів, можливо - ножів. З огляду на те, що ми не знаходимо в могильниах скелетів та залишків одягу, можна припустити, що кургани грабували ще тоді, коли тіла були цілі. Тобто, діставали напіврозкладені тіла, грабували, а залишки кидали зверху, на поталу птахам та хижим звірам

- вважає Ірина Шрамко.

Нагадаємо, третя польова археологічна школа триватиме до 5 серпня. Вже зараз можна сказати, що нинішні знахідки — це сенсація в археологічних колах, причому не лише України. Утім, фахівці, які проводять розкопки, сподіваються, що за час проведення польової школи ще представлять світу нові приголомшливі знахідки.

знахідка, археологія, Більськ

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.