ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:15 22.05


"Ворсклу" і "Полтаву" підозрюють у договірних матчах

Сьогодні, 22 травня, силовики провели облаву на організаторів договірних матчів: правоохоронці мають 57 епізодів за участю 328 чоловік, 35 клубів замішані у найгучнішому футбольному скандалі року.

Антикорупційний прокурор і віце-президент ФФУ Назар Холодницький 22 травня сказав на спеціальному брифінгу: "Ми вирішили розібратися. Щоб не було як раніше, коли справи в стінах ФФУ губилися. Я розумію, що система будувалася десятиліттями. Упевнений, що ця операція - лише початок..."

На брифінгу був і президент ФФУ Андрій Павелко: "Це історичний день для українського футболу. Ми сподіваємося, що тепер це буде не тільки адміністративний штраф. Вдячний за роботу Баранці і Холодницькому. Я переконаний, що ця справа стане показовою для українського і світового футболу".

Список підозрюваних вражає - тут 5 клубів із УПЛ, серед яких полтавський, а також 16 із 18 клубів першої ліги! Це справжня катастрофа!

У корупції підозрюють:

УПЛ: «Зоря», «Олімпік», «Олександрія», «Ворскла», «Зірка».

Перша ліга: «Волинь», «Колос» Ковалівка, «Оболонь», «Арсенал», «Десна», «Суми», «Нафтовик-Укрнафта», «Гірник-Спорт», «Полтава», «Кремінь», «Черкаський Дніпро»,«Інгулець»,«Геліос»,«Миколаїв»,«Жемчужина»,«Балкани».

Друга ліга: «Прикарпаття», «Буковина», «Нива» Вінниця, «Нікополь», «Металург» Запоріжжя,«Таврія»,«Реал-Фарма»,« «Суднобудівник»,«Енергія».

Клуби, що не беруть участь в професійних лігах: «Говерла», «Петриківка», «Кристал».

Заздалегідь знаючи результат гри, учасники п'яти кримінальних груп робили ставки в букмекерських конторах, зареєстрованих в країнах Азії, і отримували прибутки. Завдяки анонімності, непрозорості і безконтрольності тоталізаторів у цих країнах, своєрідний футбольний бізнес приносив організаторам, за словами правоохоронців, до 5 мільйонів доларів щорічно.

Фігурантам уже оголосили про підозру за ч.4 ст.368-3 ККУ (підкуп особи, яка надає публічні послуги) та ч.1 ст. 369-3 ККУ (протиправний вплив на результат спортивних змагання). За першою статтею їм може загрожувати від 3 до 7 років позбавлення волі  із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна; за другою — 3400 грн до 17000 грн штрафу, або до трьох років обмеження волі, або ж до трьох років позбавлення волі.

Це перший випадок в Україні, коли до відповідальності можуть притягнути не тільки гравців футбольних клубів, а й організаторів договірних матчів.

спорт, футбол, поліція, корупція, скандал

За темою:

  • Мамай просить суд поновитися на посаді міського голови
  • Полтавська медсестра обіцяла фіктивні довідки для уникнення мобілізації
  • Завершили розслідування корупційної справи керівника районного ТЦК
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.