ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 20.01


Міськрада не обрала секретаря та виконком. Узяли перерву до п'ятниці

На сесії міськради депутати затвердили склад і голів комісій, змінили регламент, створили комісію з ліквідації наслідків негоди та затвердили кількісний склад виконкому. За персональний склад - як і за секретаря та бюджет - не голосували. Оголошено перерву до п'ятниці.

17:30 - Мамай таки поставив на голосування пропозицію щодо кількісного складу виконкому у 19 осіб, депутати проголосували "за". Після цього в сесії була оголошена перерва до п'ятниці, 10:00 ранку. Персональний склад виконкому - як і кандидатуру секретаря, бюджет та низку інших питань - не затвердили.

17:08 - Керівники фракцій домовляються прямо в залі про подальші дії. Матковський вимагає висловити недовіру Мамаю за порушення закону.

16:55 - Мер і депутати раніше погодили наступний склад виконкому: троє голів райрад, сім керівників фракцій у міськраді, серкретар міськради, керуючий справами, перший заступник голови і він сам. Депутати до того ж хотіли додати ще чотирьох осіб - заступників мера. Однак Мамай проти, адже тоді у виконкомі будуть нові люди, а не його представники. Хоча кількісний склад затверджує рада, але оголошує міський голова - а він це робити відмовляється, пропонуючи або провести погоджувальну раду 25 січня, або переходити до іншого питання.

16:39 - Мер наполягає на старій кількості, деякі депутати вимагають нову. Міський голова запропонував взяти паузу для узгодження, але депутати налаштовані працювати далі, хай навіть і без мера. Мамай оголосив перерву до 25 січня, коли можна провести погоджувальну раду, однак зчинився галас і депутати заявили, що працюватимуть далі без мера.

16:01 - намагаються визначитися з кількісним складом міськвиконкому. Мамай хоче залишити 15 осіб, як і було раніше. За цю пропозицію проголосували лише сім депутатів. Пропозиція від них - 19 осіб, як було на погоджувальній раді. Однак міський голова стверджує, що тільки він має право визначати кількість членів виконкому.

15:55 - рада поновила свою роботу.

14:30 - розглядають склад виконкому міської ради. Виконком намагаються затвердити у складі 14 чоловік: троє - голови райрад, сім депутатів, міський голова, секретар, заступник і керуючий справами. Склад виконкому - кількість і деякі персоналії - викликав запитання, вирішили оголосити перерву.

14:24 - Внесли зміни до Регламенту. Зокрема, тепер міський голова може взяти перерву в засіданні міськради лише на дві години. Якщо більше - то лише з погодженням із депутатами.

14:24 - Депутати підтримали пропозицію Юліана Матвійчука із ВО "Свобода" щодо створення тимчасової депутатської комісії з благоутрою для ліквідації наслідків негоди, стихійних лих. Вона діятиме протягом усього 2016 року, даватиме завдання комунальним підприємствам для ліквідації наслідків можливих стихійних лих. Очолить її Вадим Ямщтков із ВО "Свобода". Усі - за.

14:10 - одноголосно затвердили склад депутатських комісій та їхніх голів. Також одноголосно - за затвердження Положення про помічників депутатів і їхні посвідчення. За звернення Шамоти до керівництва МШЕД і прокуратури міста з приводу невиплати зарплат на підприємстві - 24 за і 18 утрималося. Одноголосно - за Положення про погоджувальну раду, рішення якої матимуть рекомендаційний характер.

14:01 - Депутати проголосували за звільнення діючих заступників міського голови (22 - за, 4 - проти включно з Мамаєм, 10 - утрималися). Також проголосували за розпуск виконавчого комітету (24 - за, 3 - проти, 14 утрималися)

13:50 - Депутати підтримали звернення до Верховної Ради і Президента щодо відставки Уряду Яценюка.

13:31 - депутати затвердили порядок денний. Питання секретаря все ж таки буде останнім.

13:29 - після перерви у залі не 41 депутат, а вже 40. Матковський з місця заявив, що готовий пристати на пропозицію Мамая і стати першим його заступником.

13:23 - робота нарешті поновилася. Перше питання порядку денного - обрання секретаря міськради.

12:36 - перерва досі триває, сесія поновиться о 13:00.

11:36 - У коментарі журналістам міський голова заявив:

У місті, як і в усій Україні, надзвичайний стан!

11:31 - Міський голова оголосив перерву на 15 хвилин, щоб узгодити питання порядку денного з керівниками фракцій. Планують розглядати питання про комісії та їхніх голів, утворення нового міськвиконкому, проект бюджету, обговорять повноваження районних рад, внесення змін до регламенту, обрання секретаря міськради, звернення щодо недовіри Уряду тощо.

11:17 - Через одну годину 15 хвилин міський голова таки оголосив про початок сесії й виголосив перелік питань до розгляду.

11:14 - У репліці нашому кореспонденту Мамай підтвердив свою готовність до цього призначення (як і до призначення Шамоти керівником МШЕД), але впевнений, що Матковський не погодиться на пропозицію, адже йому тоді доведеться скласти повноваження депутата:

"Розпочалася фактично нова передвиборча кампанія, тому деяким людям легше критикувати, аніж працювати"

11:04 - Після виступу депутата Андрія Матковського з пропозиціями щодо наведення ладу в місті і створення штабу з боротби проти негоди міський голова Олександр Мамай запропонував Матковському посаду першого заступника мера. "Будете моєю правою рукою до кінця каденції", - чи-то жартома, чи-то серйозно зазначив Мамай.

10:36 - У залі тривають виступи представників громадськості. Виступили уже 13 громадян.

10:00 - Нагадаємо, перше засідання другої сесії мер міста Олександр Мамай закрив. Після того деякі депутати провели своє засідання, однак міський голова його не визнав.

Сьогодні сесія продовжується з попереднім порядком денним:

1. Про обрання секретаря міської ради
2. Про положення про постійні комісії Полтавської міської ради сьомого скликання.

У залі присітні 41 депутат із 42. У залі працюють кореспонденти Poltava365.com.

Слідкуйте за новинами на нашому сайті. Інформація про перебіг сесії з'являтиметься у цій новині.

Лесь ГАВРИЛОВ


Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.