ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 14.08


Підрядник купив пісок за 96 тисяч гривень, а продав Полтаві за мільйон

Історія з піском для підсипання дитячих майданчиків у Полтаві ніяк не завершиться. Забути про резонансну закупівлю не дають нововідкриті факти.

 

Полтавські медіа вже повідомляла, що комунальне підприємство «Декоративні культури» закупило 500 кубів піску для підсипання дитячих майданчиків у межах міста за мільйон гривень. «Виходить, вартість одного куба — 2 000 гривень. Тоді як середня ринкова вартість куба — 300 гривень. Тож будівельний матеріал коштував 150 000 гривень, а послуги транспортування — 850 000 гривень.

 

poltavska-khvilia_xcwi/BV14Y9eVg.jpeg

Так ми рахували раніше. Але ми помилилися! Днями отримали інформацію від очільника «Декоративних культур»: вартість одного куба складає 192 гривні 50 копійок. Саме за такою ціною підрядник, що виграв торги, закупив пісок», — пише Полтавська хвиля.

Виходить, вартість 500 кубів піску складає 96 250 гривень. Тоді як на транспортування витратили 903 750 гривень.

poltavska-khvilia_xcwi/oeuIYr6VR.png

ТОВ «КТК» придбало пісок для постачання «Декоративним культурам» у приватного підприємства «Будзабезпечення». На своєму сайті останні вказують, що мають відповідну ліцензію та видобувають пісок у Новоселівському кар'єрі Полтавського району, що розташований усього лише за дев'ять кілометрів від Полтави. Це «дозволяє значно скоротити витрати на доставку піску порівняно з нашими конкурентами». Тож ТОВ «КТК» придбало пісок дійсно за вигідною ціною. І одразу ж продало його у десять разів дорожче.

ТОВ «КТК» запевняє, що ціна є виправданою, адже послуга, що її замовило місто, включає кілька етапів:

1. Спочатку пісок потрібно привезти з кар'єру на базу підприємства. Для цього використовували великоваговий вантажний транспорт. Протягом певного часу його потрібно зберігати.

2. Далі потрібно завантажити за допомогою спецтехніки автомобілі меншого розміру, щоб вони могли рухатися у межах міста.

3. І наостанок — необхідно доставити пісок до прибудинкових територій. Для цього спочатку пісок вивантажували у доступному для цього місці, а уже після — переміщували його до пісочниць. Виконували роботу переважно вручну, використовуючи тачки та лопати.

Тож 90% від вартості закупівлі — транспортні послуги. І це все заради «отримання молодшими мешканцями міста Полтави якісного піску у кожній пісочниці кожного з 513 дворів міста, а не однієї кучі піску на базі КП "Декоративні культури"», як зазначає у своїй відповіді ТОВ «КТК».

poltavska-khvilia_xcwi/Wd5vLr64g.png

Виникають запитання не лише до вартості, але й до того, як було проведено аукціон. По-перше, на торги не зайшли підприємства, що напряму видобувають пісок у кар'єрах.

По-друге, тендерний комітет відхилив пропозицію учасника, що запропонував нижчу ціну, посилаючись на те, що ФОП не надав документи, що підтверджують наявність офісу та складу.

poltavska-khvilia_xcwi/klodYreVR.png

По-третє, ТОВ «КТК» навіть не намагалося запропонувати нижчу ціну. Тоді як основним критерієм для визначення переможців на торгах є саме ціна. Або учасник не розраховував перемогти, або ж був певен, що переможе.

poltavska-khvilia_xcwi/nspKYr6Vg.png

poltavska-khvilia_xcwi/SQvcL96VR.png

Хай там як, але пісок — уже на дитячих майданчиках міста. «Декоративні культури» ще не виплатили кошти підряднику. Адже договором передбачена післяплата з можливим дев'ятимісячним відтермінуванням.

 

корупція, пісок, влада, гроші, кримінал

За темою:

  • Заарештований гелікоптер Жеваго передали ЗСУ
  • Корупція: мерія Кременчука купувала лазні для військових у "своїх людей"
  • Судять полтавського посадовця, який за гроші допомагав браконьєрам
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.