ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:01 05.02


Полтавщині час міняти мапу: 20 сіл і селище перейменують

Полтавська ОДА направила лист до Українського інституту національної пам'яті, в якому подає перелік із 21 населеного пункту області із нинішніми та пропонованими назвами.

Полтавська обласна державна адміністрація направила лист до Українського інституту національної пам'яті, в якому обгрунтовує перейменування 21 населеного пункту. Кожну з назв погодили органи місцевого самоврядування, є результати опитування громадської думки. Найчастіше мешканці воліють повернути своїм селам історичні назви.

Зокрема:

  • зараз смт Артемівка Чутівського району, а буде Скороходове;
  • зараз Жовтневе Козельщинського району, а буде Кащівка;
  • зараз Калініне Кобеляцького району, а буде Білоконівка (до речі, назва існувала до 1939 року);
  • зараз Кірове Полтавського району, а буде Пальчиківка;
  • зараз Комсомольське Зіньківського району, а буде Пірки;
  • поки що Фрунзівка Глобинського району, а буде Троїцьке (повернення попередньої назви населеного пункту, яка була з 1833 по 1922 роки);
  • поки що Фрунзівка Решетилівського району, а буде Капустяни;
  • поки що Чапаєве Чутівського району, а буде Петрівка;
  • поки що Улянівка Хорольського району, а буде Княжа Лука;
  • поки що Щорсівка Чутівського району, а буде Степове.

Цікаво, що три села в різних районах вирішили змінити назву на Покровське, адже всі вони закладені на Покрову Пресвятої Богородиці. Тож Матір Божа тепер "офіційно" опікуватиметься селами, які поки що носять назви Жовтневе, – у Лубенському та Решетилівському районах. Також Покровським стане Куйбишево Шишацького району.

Це село – найдавніше з усіх із переліку. Ось що про нього розповів виданню Poltava365.com Олександр Отич, начальник відділу взаємодії з громадськими об'єднаннями Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА:

Історія села бере початок від давнього козацького поселення, де особливе місце відведене родині Апостолів. На його території існувала церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці. При діяльній участі Михайла Даниловича Апостола зведене нове її приміщення, яке було освячене 28 лютого 1792 року. Представники цієї родини опікувалися храмом тривалий час. 14 жовтня у селі віддавна – храмовий день. Оскільки історія села тісно пов’язана із життям і діяльністю козацтва, із 2011 року День села відзначається там саме на Покрову Пресвятої Богородиці.

Серед інших обґрунтувань для перейменування – врахування положення населених пунктів на місцевості. Тому Жовтневе Гадяцького району перетвориться на Степове, Ленінове Новосанжарського району – на Лугове, Паризька Комуна Гребінківського району – на Польове.

Ще у двох випадках радянські назви населених пунктів декомунізуються за допомогою "обрізання" зайвих лексичних елементів. Так, село Оборона Рад Новосанжарського району стане просто Обороною, а Червонознам’янка Карлівського району – Знаменкою.

На думку Олександра Отича, найбільш творчо до процесу перейменування підійшли у селах Жовтневе Чутівського району, Фрунзе Кобеляцького району та Чапаєвка Семенівського району:

Мешканці цих трьох сіл під час опитування громадської думки або громадських слухань вказували, що назви мають бути милозвучні. Тому Жовтневе перетвориться на Павлівку, Фрунзе – на Мирне, а Чапаєвка – на Світанкове.

Із повним списком на перейменування можна ознайомитися тут.

Анна СОЛТОВСЬКА

перейменування, декомунізація, навза, село, Фрунзівка, Артемівка, Отич, ОДА

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.