ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 24.12


Полтавський архієпископ пояснив, чому Різдво треба святкувати 7 січня

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (у світі — Валентин Бубнюк) пояснив, чому на Заході Різдво святкують 25 грудня, а у нас - 7 січня.

Нині точиться дуже багато розмов, чи слід полтавцям відзначати свято 25 грудня.

Православна Церква України живе за Юліанським календарем, тобто, за старим стилем. Проте держава та й увесь світ — за Григоріанським. Різдво Христове як за Юліанським, так і за Григоріанським календарем відзначається 25-го грудня. Але ці календарні системи мають розбіжність. Коли ми говоримо про святкування Різдва за "новим стилем", нам слід розуміти, що мова йде не тільки про Різдво 25 грудня, а про усі православні свята! Тобто маємо усвідомити, що свята до яких ми звикли (Водохреща, Стрітення, Благовіщення, Спаса, ап.Андрія, свят. Миколая і т.д.) зміщуються на 13 днів. Бо Церква не може святкувати Різдво за "новим", а усі інші свята - за "старим" стилем

 — зазначив Федір.

За його словами, календар не має особливого значення для духовного життя, це не догмат віри, який не можна змінювати.

Однак є важливим, щоб зміна календаря не стала приводом до розділення вірян. Коли ми об'єднаємо в єдиній Помісній Церкві переважну більшість православних віруючих України. Коли усе суспільство буде готове перейти на богослужбовий календар Новоюліанський — ми це зробимо.

Зараз же треба бути обережним, щоб не розділити українське суспільство, адже наші вороги тільки цього і хочуть. На мою думку, звершувати Різдвяне богослужіння 25 грудня ще рано. Це має бути виважене і соборне рішення усієї Церкви. Богослужіння не може бути формальним обрядом.

Річне коло являє собою логічний "ланцюжок" подій, пов'язаних з Божественним влаштуванням спасіння людей.

 

свято, вихідні, Різдво, календар

За темою:

  • "Щедра масниця" кличе полтавців у парк "Перемога"
  • Полтавців запрошують на свято Колодія
  • У полтавському дендропарку влаштували "Арт-пікнік"
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.