18:00 24.12 1709
Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (у світі — Валентин Бубнюк) пояснив, чому на Заході Різдво святкують 25 грудня, а у нас - 7 січня.
Нині точиться дуже багато розмов, чи слід полтавцям відзначати свято 25 грудня.
Православна Церква України живе за Юліанським календарем, тобто, за старим стилем. Проте держава та й увесь світ — за Григоріанським. Різдво Христове як за Юліанським, так і за Григоріанським календарем відзначається 25-го грудня. Але ці календарні системи мають розбіжність. Коли ми говоримо про святкування Різдва за "новим стилем", нам слід розуміти, що мова йде не тільки про Різдво 25 грудня, а про усі православні свята! Тобто маємо усвідомити, що свята до яких ми звикли (Водохреща, Стрітення, Благовіщення, Спаса, ап.Андрія, свят. Миколая і т.д.) зміщуються на 13 днів. Бо Церква не може святкувати Різдво за "новим", а усі інші свята - за "старим" стилем
— зазначив Федір.
За його словами, календар не має особливого значення для духовного життя, це не догмат віри, який не можна змінювати.
Однак є важливим, щоб зміна календаря не стала приводом до розділення вірян. Коли ми об'єднаємо в єдиній Помісній Церкві переважну більшість православних віруючих України. Коли усе суспільство буде готове перейти на богослужбовий календар Новоюліанський — ми це зробимо.
Зараз же треба бути обережним, щоб не розділити українське суспільство, адже наші вороги тільки цього і хочуть. На мою думку, звершувати Різдвяне богослужіння 25 грудня ще рано. Це має бути виважене і соборне рішення усієї Церкви. Богослужіння не може бути формальним обрядом.
Річне коло являє собою логічний "ланцюжок" подій, пов'язаних з Божественним влаштуванням спасіння людей.
У Полтаві зросла кількість жертв обстрілу Інституту зв’язку до 59: помер ще один поранений
19:00 03.10