ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 28.09


Прокуратура вимагає укласти охоронний договір на будинок Бахмутського

Обласна прокуратура пред’явила до власників пам’ятки архітектури місцевого значення – Особняка підрядника Бахмутського – позовну заяву про зобов’язання укласти охоронний договір на вказану будівлю, розташовану у Полтаві, на вулиці Пилипа Орлика.

 

Про це повідомили у пресслужбі Полтавської обласної прокуратури.

У січні 1992 року рішенням Полтавської міської ради народних депутатів приміщенню було надано статус пам’ятки історії та архітектури місцевого значення.

У липні 2021 року розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації будинок внесено до Переліку об’єктів культурної спадщини, як щойно виявлений об’єкт історії та архітектури – житловий будинок у мавританському стилі (Особняк підрядника Бахмутського). Це єдиний будинок у Полтаві, збудований у такому стилі.

Позов пред’явлено в інтересах держави в особі Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради. Його розглядатиме Полтавський окружний адміністративний суд.

"Укладення охоронного договору унеможливить використання території пам’ятки для нового будівництва та інших господарських потреб, що можуть зашкодити пам’ятці, також надасть змогу утримувати її в належному стані у спосіб, що потребує якнайменших змін та забезпечує збереження автентичності, просторової композиції тощо", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, прокуратура пред’явила аналогічний позов до власників пам’ятки архітектури місцевого значення, розташованої у Полтаві, на вул. Котляревського, 19/10.

архітектура, прокуратура, позов, культура, пам'ятка, історія

За темою:

  • У Полтаві біля супермаркетів з’явилися неохайні торгові точки
  • Полтавський "мавританський особняк" може отримати нове життя
  • Історичну будівлю в Полтаві виставили на продаж
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.