11:00 17.04 627
Щоб уникнути скупчення полтавців у храмі, освятити великодні кошики можна у суботу та неділю - 19-20 квітня. Про це під час брифінгу повідомив митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір.
З нагоди великодніх свят в обласному центрі проведуть ярмарок.
Вуличну торгівлю організують у центрі по вул. Соборності, від підземного переходу «Злато Місто» до ЦУМу.
18 та 19 квітня у центрі Полтави проведуть ярмарок крафтових продуктів та виробів. Також Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського представить виставку писанок.
Під час повітряної тривоги найближчі укриття можна знайти за наступними адресами:
ЗМІСТ писав, що на Полтавщині є власні секрети приготування великодніх пасок на сироватці з шишками та колосками з тіста.
Лимон, пряжене молоко, вершки, опара з хмелю, глиняні макітри та пасківники – усе це забуті полтавцями секрети найсмачнішої паски.
Рецепти пасок, які були на Полтавщині — за посиланням.
Великдень одне з найдавніших свят дохристиянських часів, яке особливо шанували дайбожичі – поклонники сонця. Це свято знаменувало перемогу весняного сонця над зимою, пробудження природи, відновлення її родючої сили.
3 утвердженням християнства на території України прадавне дайбожиче свято злилося з біблійськими переказами про Воскресіння Христове, суть якого полягає в перемозі життя над гріхом і смертю.
Підготовка до свята вимагала наполегливості. Господарі мали причепурити оселю, двір, прибрати в садку, напрасувати білизну тощо.
Традиційно у середу ввечері господині замішували тісто для пасок та обрядового печива. Дівчата відбирали яйця для крашанок і писанок. Чоловіки з синами заготовляли гарні дрова для випікання пасок, наводили остаточно чистоту у дворі та навколо хати.
Полтава прощається з шістьма невідомими воїнами
13:15 24.04