ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:39 15.05


У Полтаві відбулася акція “Тестуйся, щоб зберегти життя”

На Полтавщині наразі більше трьох тисяч людей живуть із ВІЛ. Своєчасне лікування та тестування зупинить епідемію страшної хвороби. У Полтаві провели акцію, щоб пояснити людям, як зупинити СНІД.

Напередодні Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, журналістам показали справжню кров ВІЛ-позитивних людей, які приймають АРТ. Вона є абсолютно безпечною для оточуючих, адже терапія зменшує концентрацію вірусу в організмі.

"Коли ми говоримо про діючі інструменти для протидії епідемії — це перш за все 100 відсотків лікування. Коли пацієнт приймає АРТ, кров стає безпечною як для нього, так і для інших. Для того, щоб зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу, потрібні дві речі — своєчасне тестування і лікування. І ці дві прості речі роблять диво"

— вважає Максим Демченко, виконавчий директор БО “Світло надії”.


Також присутнім показали експрес-тест на ВІЛ. Ця річ, проста у використанні, може врятувати життя. Але багато людей не знають свого діагнозу, тому що бояться результатів. Вони думають, що позитивний статус може негативно відобразитися на ставленні суспільства до них.
Дискримінація ВІЛ-позитивних людей — перша перепона у відповіді на епідемію.

"У Полтавській області більше 3 тисяч людей, які живуть з ВІЛ. Щороку ми виявляємо 450–500 нових випадків. 70% із них — на досить пізніх стадіях і ми майже нічим не можемо допомогти. Ці люди могли бути зараз із нами. ВІЛ-інфіковані повинні жити!"

— говорить Оксана Даниленко, головний лікар Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції.


В Україні та світі, в цілому, є всі інструменти, щоб зупитини епідемію ВІЛ/СНІДу. Але чому ж помирають люди? В першу чергу, через свою байдужість до здоров’я: вони не тестуються, не стають на облік та, відповідно, не приймають АРТ. Якщо кожна ВІЛ-позитивна людина знатиме свій статус та лікуватиметься, це дозволить зупинити епідемію в найближчі роки. Шанс анонімно та безкоштовно протестуватися є у кожного полтавця. Зокрема, 15 травня у Корпусному парку відбулася акція “Тестуйся, щоб зберегти життя”.

снід, віл-інфекція, лікування, акція

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.