ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:00 06.12


У Полтаві відкрилася виставка естампів майора ЗСУ. ФОТО

У Полтавському музеї авіації і космонавтики відкрилася персональна виставка естампів майора ЗСУ Дениса Зозулі "Альмагест", приурочена до Дня Збройних сил України.

В експозиційній залі №4 Полтавського музею авіації і космонавтики триває виставка естампів Дениса Зозулі, якого полтавці знають як графіка та кінорежисера – його персональна виставка відбулася в Полтавському художньому музеї в серпні, а документальні стрічки неодноразово презентувалися в Полтаві та навіть отримували нагороди фестивалів документального кіно.

Але мало хто з поціновувачів творчості Дениса знав, що він – дійсний військовослужбовець, майор ЗСУ. Денис Зозуля служить в комендатурі військових сполучень вже понад 15 років. Сам розповідає, що з дитинства мріяв бути художником і військовим, тож йому вдалося втілити обидві мрії. У пріоритеті було здобути військову спеціальність, а творчість була лише хобі, утім останнім часом він намагається вивести її на професійний рівень. Хоча відокремлює службу і малювання.

Товариші по службі знають, що я художник, розуміють, але я відокремлюю ці види діяльності – на службі не малюю. Я б сказав, що я в андеграунді

– розповів майор Денис Зозуля.

Виставка в музеї космонавтики якраз об'єднує ці два види діяльності, бо присвячена вона Дню Збройних сил України. Експозиція складається з понад 20 малюнків і має назву "Альмагест" – співзвучно до назви твору давньогрецького астронома Клавдія Птолемея, малюнки так само перекликаються з її космоцентричним спрямуванням.

Я створюю тематичну серію малюнків, але поки що не готовий показати її глядачам. А ці всі роботи, які можна побачити на виставці, об'єднують філософські роздуми про нашу Сонячну систему та походження в ній людини. Тобто, мова про тему космосу

– пояснив автор.

Денис працює в техніці офорту та вільно володіє всіма можливостями графіки. На думку митця, саме офорт надає художнику найбільшу свободу самовираження, від експресивного начерку, світлотіньового і тонового малюнку, легкої акварельної композиції, до пастозного фактурного живописного полотна. У деяких роботах художник звертається до традиційної жанрової тематики у всій її класичній різноманітності, в інших вдається до абстрагованої формальної мови, особливої авторської пластики, яка опосередковано розкриває ідею твору.

Також на відкритті виставки гості мали змогу познайомитися зі ще однією гранню творчості Дениса Зозулі та переглянути авторський документальний фільм "Вектор Челомея", який розповідає про життєвий шлях нашого земляка, видатного авіакосмічного інженера Володимира Челомея. Цей фільм вже відвідав фестиваль документального кіно у Херсоні, був допрацьований автором і вперше представлений на широкий загал у Полтаві.

Творчий доробок Дениса як кінорежисера авторського документального кіно складається з майже 15 стрічок. Ідеєю знімати кіно чоловік захопився ще в інституті, але довгий час не міг її реалізувати. Та згодом ще одна мрія стала реальністю.

Колись мені люди підказали, і я зняв кіно, яке взяли на кінофестиваль. Потім була ще одна стрічка… Один приятель, якого, на жаль, вже немає з нами, купив фотоапарат, і я загорівся ідеєю знімати. А потім я "дознімався" до того, що брав участь в міжнародному фестивалі екранних мистецтв "Дніпро-сінема". У Полтаві також брав участь у фестивалях, двічі ставав дипломантом. І якось так все пішло… Зараз закінчив роботу над фільмом про історію та творчий шлях полтавського гурту "Онейроїд". До слова, 15 грудня на концерті до дня народження гурту плануємо презентувати одну з трьох частин стрічки

– розповів митець.

Хоча кіно Дениса Зозулі показали лише на відкритті виставки, його графічні роботи в експозиції виставки "Альмагест" можна переглянути до 19 грудня за адресою Першотравневий проспект, 16.

виставка, естамп, музей

За темою:

  • У Полтаві відкрилася фотовиставка "Погляд із минулого"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.