ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:06 12.04


У дендропарк повернулися декоративні птахи. ФОТО

У четвер, 12 квітня, на води ставка в полтавському дендропарку випустили після зимівлі декоративних качок та лебедів.

Три пари лебедів – білі та двійко чорних – повернулися сьогодні на ставок дендропарку з зимівлі в Ковалівському розпліднику, куди їх відправили в середині січня після вдалої "рятувальної спецоперації" в зв'язку з різким замерзанням ставка.  За цей час птахи набрали вагу та погладшали. Разом з лебедями привезли й декоративних качок. Але цьогоріч їх поки не п'ять, а чотири – нагадаємо, після травми об лід минулої зими селезень качки-мандаринки захворів і згодом загинув. Інші ж декоративні качки щасливо перезимували в комфортних умовах Ковалівського розплідника.

Директор Полтавського дендропарку Михайло Шлафер розповів, що незабаром на ставок, ймовірно, привезуть ще пару качок. Також в мріях Михайла Львовича привезти в дендропарк вже цього літа декоративних гусей.

Хочемо спробувати, як вони себе поводитимуть. Для початку одну чи дві пари візьмемо у вигляді експерименту. Ще невідомо, яких саме гусей, але це не будуть звичайні сірі – обиратимемо декоративний вид. Наприклад, канадських гусей

– зазначив Михайло Шлафер.

Діставшись до широких просторів ставка, лебеді здійснили огляд територій, а потім забили крилами по вільній воді, даючи знати, що це тепер – їх територія. Качки ж одразу забилися в чагарник – ймовірно, шукатимуть місця для гнізд, а побачимо ми їх, як і минулого року, вже під осінь. На ставку декоративних родичів уже чекали кілька диких качок.

Будиночок для птахів досі лежить на одному боці – його пошкодили минулого літа чоловіки, що пірнали з платформи будиночку. Утім, адміністрація парку зазначає, що єдина проблема з цією конструкцією – суто естетична: як показав досвід минулих років, птахи віддають перевагу густим прибережним заростям, а не рукотворному будиночку.

Наостанок, на прохання Михайла Шлафера нагадуємо відвідувачам парку: годувати лебедів та качок хлібом суворо заборонено. Це не лише призводить до хвороб, але часто стає причиною загибелі водоплавних птахів.

Ми вже виловили з озера багато старого розмоклого хліба. Річ у тім, що він забиває зоб птахам, через це вони хворіють та гинуть. На жаль, люди годують наших лебедів і копченою ковбасою та навіть залишками Київського торта. Звертаюся до відвідувачів парку: хочете погодувати птахів – беріть із собою кукурудзу та ячмінь. Або просто нарвіть соковитої травички на березі та запропонуйте лебедям, вони охоче беруть зелень просто з рук

– наголосив директор дендропарку.

фауна, птахи, лебеді, качки, дендропарк, природа

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.