ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:27 22.01


Ханко: "Держава перекладає на наші кишені витрати, але повноважень не дає"

Заступник голови обласної ради Анатолій Ханко незадоволений тим, що Уряд переклав багато витрат на місцеві бюджети, але не поділився повноваженнями. Хоче просити Верховну раду переглянути бюджет.

Полтавська облрада сьомого скликання 29 січня о 10:00 збереться на свою третю сесію. Приблизний порядок денний майбутнього заходу для Poltava365.com прокоментував заступник голови облради Анатолій Ханко (ВО "Свобода").

За його словами, депутати планують прийняти звернення до Верхової Ради, аби та переглянула бюджет-2016. Справа в тім, що чимало нюансів на найближчій сесії пов'язана саме зі змінами до бюджету (це перше й друге питання порядку денного сесії).

Так, Уряд гарантує своїм громадянам пільги, а натомість не передбачив на це кошти у державному бюджеті-2016. До речі, з цього приводу в Лубнах пільговики нещодавно влаштували пікет із перекриттям руху транспорту; і міська влада пообіцяла за свій кошт забезпечити їм безкоштовний проїзд до лютого.

Інша проблема – передача фінансування професійно-технічних закладів з центру на місця. За даними Анатолія Ханка, загалом в області налічується 37 ПТНЗ, з них 21 знаходиться в містах обласного значення. При цьому третина їхніх учнів – приїжджі із інших областей і постає закономірне питання: чому полтавці мають платити за навчання молоді із інших регіонів? Ханко зазначив:

Загалом аналізучи те, то зветься децентралізацією, стає очевидним: держава перекладає на наші кишені витрати, не ділячись при цьому повноваженнями.

У зверненні до Верхової Ради депутати проситимуть, аби та переглянула бюджет-2016. Зокрема, щоб ще на рік держава залишила на своєму утриманні ПТНЗ. Нагадаємо, начальник управління науки і освіти ОДА Євгеній Ленський через це звільнився з посади.

Серед інших питань майбутнього порядку денного – презентація результатів дослідження перспектив та стратегії розвитку комунального аеропорту "Полтава". Депутати також мають внести зміни до Регламенту, аби обласна рада стала більш доступною для громадян. Ханко додав:

Порядок денний майбутньої сесії складається із семи основних питань, однак їхня кількість буде збільшена після відповідних пропозицій профільних комісій.

Нагадаємо, голова обласної ради Олександр Біленький визначив такі питання для чергової сесії:

  1. Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2015 рік.
  2. Про обласний бюджет на 2016 рік (приведення у відповідність до Закону України від 25 грудня 2015 року № 928 VІІІ "Про Державний бюджет України на 2016 рік").
  3. Про презентацію результатів дослідження перспектив та стратегії розвитку ПОКП "Аеропорт-Полтава"
  4. Про Регламент Полтавської обласної ради сьомого скликання.
  5. Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б., Генерального прокурора України Шокіна В.М., заступника Генерального прокурора України Д.Сакварелідзе, Голови Центральної виборчої комісії Охендовського М.В.
  6. Про депутатський запит депутата обласної ради Скочка В.М.
  7. Різне.

Анна СОЛТОВСЬКА

Ханко, облрада, бюджет, депутати, політика, протест

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.