ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 18.12


Ялинка у горщиках: збереження природи чи маркетинговий хід?

Експерт по ялинкам розповів нам, купівля ялинки у горщиках – це збереження довкілля чи викидання грошей "на вітер". Кілька років тому у Полтаві у зрубаних та штучних новорічних дерев з’явився "конкурент" – ялинка у горщиках.

Мета продажу "живих" ялинок – це не тільки зменшити вирубку новорічних дерев, а навпаки примножити їх чисельність, адже потім ялинку варто висадити у ґрунт.

Ми запитали у експертів, чи має право на життя подібна практика.

Прес-секретарка Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Лілія Гнатенко розповіла, що ймовірність того, що ялинка приживеться у землі після висаджування, низька.

Кілька років тому практикували продаж ялинок у горщиках, але такі ялинки не користувалися популярністю. За весь передноворічний сезон їх могли одну-дві придбати. Ми і самі пробували ставити такі ялинки у горщиках в управлінні, потім їх висаджувати. Навесні вони дуже рідко приживаються. Тому що все-таки зміна клімату: спочатку надворі, потім їх ставлять у тепло. Навіть якщо винести у прохолодне приміщення, все одно відбувається зміна клімату. Дуже рідко, коли приживається така ялинка

- пояснила прес-секретарка.

У свою чергу, начальник відділу лісового господарства Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Рогожинський назвав "безпечний" термін перебування ялинки у теплому приміщення.

"Температурний шок" не дуже гарно впливає на рослину. Ніхто не заважає тримати горщик на балконі, внести ялинку 25 грудня, прикрасити,і я вважаю, якщо тиждень вона простоїть в квартирі, і 1 січня знову винести на балкон, нічого страшного не буде. А так звичайно, якщо місяць тримати при плюс 25 градусах, а потім винести на мороз, це може закінчитися температурним «шоком», тобто рослина не зрозуміє, що відбувається, і може загинути

- пояснив фахівець.

Також Юрій розповів про відмінності між сосною та ялинкою.

Ялинка більш вимогливіша до ґрунту. Якщо сосна зростає на «бідних», піщаних ґрунтах, то ялина "любить" більш багатші на поживні речовини землі. Вона не любить яскравого сонця, а навпаки "віддає перевагу" затіненню

- повідомив начальник.

Ялинку у горщику можна придбати у кількох лісгоспах Полтавщини.

Наприклад, у Гадяцькому лісгоспі повідомили, що у продажу таких дерев немає, проте є "під замовлення".

Півметра коштує 75 гривень.

У Кременчуцькому лісгоспі також продають ялинки у горщиках, проте точної вартості сказати не змогли. Полтавський лісгосп також продає "живі" ялинки. Дерево від 1 метру до 1,5 метрів коштує 72 гривні, а від 1,5 м до 2 метрів – 90 гривень.

Не продають ялинки у горщиках Лубенський, Миргородський, Новосанжарський та Пирятинський лісгоспи.

Тож, чіткої відповіді на запитання, чи ялинка у горщику – це збереження природи чи рекламний хід, немає. Хоч і низька, але ймовірність того, що після висаджування дерева у землю воно не засохне, все ж є.

екологія, ялинка у горщиках, маркетинг

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.