ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 22.08


Сорочинський ярмарок відкрився. ФОТО

У вівторок, 21 серпня, урочисто відкрився ювілейний, 20-й Національний Сорочинський ярмарок - тут увесь тиждень гудітиме торжище, з ранку до ночі.

Національний Сорочинський ярмарок-2018 в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області  триватиме з 21 по 26 серпня.

Прославлений генієм світової літератури Миколою Гоголем, Сорочинський ярмарок став символом українських торжищ, куди з'їжджалися люди з різних куточків Полтавщини та інших регіонів, щоби вдосталь наторгуватися та нагулятися. Утім, з 20-х років минулого століття, коли вся торгівля була переведена під контроль держави, ярмарок був закритий. І лише 52 роки тому, в далекому 1966 році, розпочалося його відродження. В перші роки незалежної України Сорочинський ярмарок пережив черговий період занепаду – тоді здавалося, що найвідомішому ярмарку країни остаточно прийшов кінець.

Утім, в 1998 році ярмарок уперше підготувало та провело ТОВ "Сорочинський ярмарок" – цьогоріч виповнилося 20 років проекту відродження цього унікального дійства з багатою історією. Тому нинішній Сорочинський ярмарок проводиться під гаслом "20 років із Україною!".

На головній ярмарковій сцені зранку відбулося урочисте відкриття, на яке завітав заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, поки очільник Полтавської ОДА головував на молитовному сніданку на честь 27-ї річниці Незалежності України. Традиційно, на центральній алеї для гостей розіграли тематичні сценки.

Сорочинський ярмарок розгорнувся на площі 16 гектарів. Традиційно, розділений на тематичні зони. Зустрічає гостей ярмарку містечко майстрів, де свої товари презентують майстри народних промислів, а їх цього року в Сорочинці з'їхалося понад 600. До слова, торгівля тут триває до пізнього вечора, а деякі майстри просто живуть під час ярмарку в своїх торгових павільйонах.

На сценічних майданчиках "Млин" та "Садиба Хіврі" до 17:00 тривають концертні програми та виступи творчих колективів, що беруть участь у фестивалях народної творчості "Ярмаринка" та "Ярмариночка". На локації "Панська садиба" цього року триває фестиваль-конкурс українського весілля, де кожен охочий має змогу взяти участь в традиційних народних весільних обрядах з різних куточків України. Програма теж розрахована до 17:00. Поруч, у будівлі прес-центру розгорнулася виставка художніх творів, які ілюструють народні традиції ярмаркування та сам Сорочинський ярмарок. Після 18.00 експозиція недоступна до огляду.

Варто зауважити, що у вечірню пору, на жаль, також не працює оглядовий майданчик на символічних воротах Сорочинського ярмарку – баштах-близнюках. Тож, оглянути вечірній ярмарок в світлі місяця та ліхтарів вам не вдасться.

На Ярмарку-2018 не обійшлося й без рекордів, які, як і минулого року, пов'язані з хлібом. Цьогоріч, повідомляють організатори,  кожен охочий може долучитися до створення найбільшої хлібної карти України, яку спекли у вигляді великого короваю. Наразі коровай-карта має розміри майже два на три метри і важить близько півтони.

Найбільшою популярністю у відвідувачів у сенсі покупок, схоже, користується дальній сектор ярмарку, де торгують товарами народного вжитку: тут навіть увечері яблуку ніде впасти. Другим за відвідуваністю залишається фуд-корт: близько 300 підприємців із радістю нагодують і напувають чисельних гостей. Тут рух теж не припиняється до глибокої ночі – здається, цілодобово смажитимуть, пектимуть, варитимуть, аби гостям було смачно. Ціни, звісно, "кусаються", наприклад, найдешевший шашлик продають від 450 гривень за кілограм. Але хіба шкода грошей, як душа гуляє?

А погуляти ввечері на Сорочинцях є де. Наприклад, в зоні атракціонів розваги тривають навіть у темряві. А з заходом сонця на головній сцені ярмарку розпочинаються концерти. В перший день навіть дощ не завадив гучному концерту, на якому виступили полтавський рок-гурт "Онейроїд" та білоруський "Ляпіс-98". По завершенні вечірніх концертів доступ до головної сцени відкривають для всіх охочих і розпочинається нічна дискотека.

Тож, якщо вагаєтеся, чи варто їхати на Сорочинці після закінчення робочого дня – не вагайтеся. Навіть пізно увечері тут можна і скупитися, і відпочити.

ярмарок, Сорочинці, торжище, гуляння

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.