ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 21.09


У Полтавській галереї мистецтв відкрилася виставка молодих художників. ФОТО

21 вересня в художньому музеї імені Миколи Ярошенка традиційно відкрилася виставка полтавських митців, але уперше це – молоді художники.

Незвичайна виставка відкрилася в Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка: тут можна побачити  роботи молодих місцевих художників. І дійсно, вік митців, що представили свої роботи, не перевищує 35 років. Як розповів голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України (НСХУ) Юрій Самойленко, щорічно Спілка організує до Дня Полтави виставку художніх творів. Цього року вирішили "дати дорогу молодим".

Виставка молодих художників, в такому залі, в такому обсязі,  я вважаю, це помітне явище для Полтави – можна сказати, вперше представлена така солідна виставка молодих. Я приймав рішення про надання молоді цієї виставки, бо, звичайно, в такі дні дорослі художники експонують свої твори, і я отримав зауваження, чому не відомих ми виставляємо. Але переможною стала моя думка, адже кому ж, як не молоді, давати можливість показати творчість. Тим більше, середній вік членів спілки художників вже доволі серйозний. Рішення про відбір робіт на виставку молодь приймала сама  

– розповів Юрій Самойленко.

На виставці представлені понад 150 робіт (серед яких є композиції, диптихи та триптихи) 51 молодого художника, з яких п'ятеро митців вже встигли вступити до лав НСХУ, а більшість є членами молодіжної спілки художників та молодіжного об'єднання "Друга неділя жовтня" (саме в другу неділю жовтня в світі відзначають День художника).

Ідея виставки проста й лаконічна: об'єднати навколо любові до мистецтва творчу молодь– графіків, живописців, скульпторів, керамістів, майстрів гобеленів. Її творці поставили собі за мету розкрити багатогранність кожного художника як у його поглядах на життя, так і в технічному плані.

В експозиції представлені авторські роботи, виконані в різних техніках та стилях: батик, гобелен, кераміка, живописні роботи олійною та акриловою фарбою, графічні твори – ліногравюра, офорт, акватинта, акварель тощо. Різні за характером та наповненням роботи містять у собі енергію та глибину, яка передається від художника глядачеві.

На виставці можна побачити також три роботи полтавського художника Дениса Зозулі, якого поціновувачі графічного мистецтва можуть згадати по цікавим роботам в складі виставки "Кругла площа – архітектурне серце Полтави" на початку нинішнього року та неймовірно цікавій персональній виставці "Хата Сонця", яка закінчила свою роботу в малому залі Полтавського художнього музею буквально минулого тижня. 

Також в експозиції можна побачити картину "Лілії" членкині НСХУ Юлії Бали, чия  персональна виставка робіт "Краса врятує світ" завершилася теж 16 вересня, але у великій виставковій залі художнього музею.

Серед експонованих творів багато яскравих живописних робіт. Чого варта хоча би картина з промовистою назвою "Шо?" молодого художника Івана Підгайного. Або картина Юрія Шаповала "А пішло воно все", на якій зображена щаслива монарша особа в білосніжній королівській сукні за мить до стрибка у величезну калюжу, і байдуже навіть до корони імперії.

Є й роботи, які одразу скидаються в очі й гостро колють у саме серце холодною голкою жаху – як-от диптих молодої талановитої полтавської художниці Тетяни Домненко.

Тут є три моїх твори – дві окремі абстрактні роботи і диптих. Його я створила ще навчаючись в університеті – в нас була тема війни з Росією. Моя робота не зовсім стандартна, скажімо так: Смерть несе миску з кров'ю і всі ці життя, які забрала, автомати там перемішані з квітами. Там завуальована війна, яку не всі можуть помічати, але вона є. Взагалі моя творчість розповідає про мої емоції, які я переживаю. Деякі роботи сюжетні, але не всі – мене можуть надихати на творчість просто музика чи якісь події з життя

– розповіла Тетяна Домненко.

Тетяна малює з дитинства – відвідувала дитячу школу, два роки тому закінчила технічний університет по кафедрі образотворчого мистецтва, зараз працює дизайнером і створює художні роботи. Окрім живопису олійними фарбами молода мисткиня також залюбки працює з графічними роботами та влаштовує інсталяції і перформанси. Тетяна Домненко – членкиня молодіжної спілки художників. Розповідає, що не ставить перед собою мету потрапити в НСХУ, адже об'єднання може бути й  без регалій. Тут головне, щоб художники ділилися між собою власним досвідом і поглядами.

Один з експонентів, що вже встиг завоювати собі ім'я в мистецькому світі, попри молодий вік – член НСХУ Вартан Маркар'ян. Він не тільки представив на виставку три своїх роботи, серед яких дві графічних і один живописний твори, але й брав активну участь у формуванні експозиції: разом з творчою групою відбирав та розміщував у виставковій залі роботи.

В нас була така концепція: виставляти не стільки аудиторні, скільки творчі роботи. Тому що місія художника – зображати щось, не просто перемальовуючи, але й привносити своє, вкладати душу, додавати якісь емоції, створювати нове

– зазначив член НСХУ Вартан Маркар'ян.

Серед відвідувачів, що завітали на відкриття, було немало людей, які малюють чи не з дитинства, але ще тільки мріють брати участь в подібних виставках.

Всі роботи дуже цікаві, є над чим замислитися. Взагалі, мистецтво – це спосіб представлення свого світогляду для художника, тому я вважаю, що ми всі повинні відвідувати такі заходи, надихатися. А я особисто ще не планую брати участь у виставках, але обрала для себе образотворче мистецтво як фах, тож розумію, що виставки – це прекрасна можливість показати свою творчість іншим

– вважає майбутня вчителька образотворчого мистецтва Анна Завийборода.

"Виставку молодих митців" можна переглянути у великій виставковій залі Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка за адресою вулиця Європейська, 5 протягом трьох тижнів – до 14 жовтня.

виставка, художники, Галерея мистецтв, художній музей

За темою:

  • У Полтаві відкрилася фотовиставка "Погляд із минулого"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.