ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:28 14.01


Вулиця Леніна в Хоролі знову стала вулицею Небесної Сотні

Експерти з декомунізації роз'яснили: рішення про перейменування вулиць ще з 21 листопада минулого року можуть приймати тільки міські голови. Мер Хорола послухав комісію і вирішив: Леніна знову стає Небесної Сотні.

Вулиця Леніна у Хоролі знов називатиметься вулицею Небесної Сотні. Таке рішення прийняв міський голова райцентру на Полтавщині. Згідно із законами, виключно в нього було таке право ще з 21 листопада минулого року.

Як нам пояснили в Українському інституті національної пам'яті, після 21 листопада 2015 року згідно із декомунізаційним законодавством рішення про перейменування приймають міські голови. І мер Хорола Сергій Волошин після скандалу з рішенням сесії вирішив: називатиметься вулиця - Небесної Сотні.

"Скасовуючи рішення від 24 лютого 2014 року, міська влада мала на меті привести перейменування вулиці Леніна на вулицю Небесної Сотні у відповідність до процедурних норм. 12 січня цього року комісія розглядала два варіанти назви – Соборна та Небесної Сотні – й підтримала саме останній варіант. Я також схиляюся, до назви вулиця Небесної Сотні. Більше 200 хорольців воюють у зоні АТО, тому це природно й виправдано".

Більше того, 12 січня 2016 року комісія з найменування, перейменування та повернення історичних назв вулиць, провулків, площ та скверів на засіданні в Хорольській міській раді рекомендувала міському голові перейменувати ще 24 вулиці...

Нагадаємо, що в Полтаві вимагають позбавити статусу пам'яток декілька будинків.

Лесь ГАВРИЛОВ

Волошин, декомунізація, перейменування, Леніна, Хорол, Небесної Сотні, УІНП

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.