ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:45 12.02


Захід "Дві війни – одна солдатська доля" присвятили вшануванню учасників бойових дій

15 лютого виповниться 29 років із дня виводу радянських військ із Афганістану. Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав приурочили патріотичні святкові заходи в Терешківській ЗОШ.

Захід "Дві війни – одна солдатська доля" спільно підготували  члени Полтавської обласної спілки ветеранів Афганістану та учасників бойових дій  і Громадської спілки "Координаційна рада громадських організацій учасників АТО".

Організатори підготували тематичні фотовиставки – "Герої поміж нами" та "Земляки–чорнухинці на захисті України", які розповідають про армійський побут та службу полтавців у зоні проведення АТО.

Команди ветеранських організацій взяли участь у змаганнях з волейболу, а вихованцям військово-патріотичного клубу влаштували заняття зі стрільби з пневматичної зброї та  теоретичне заняття для ознайомлення зі стрілецькою зброєю – пістолетом, автоматом та кулеметом.

У військово-патріотичному гуртку "Патріот" Терешківської ЗОШ займається 76 дітей. В основному, це учні школи віком від 12 до 17 років. Але не так давно до гуртка приєдналися й молодші діти.

Під час практичних занять зі стрільби ми помітили зовсім маленьку дівчинку, яка впевнено взялася заряджати пневматичну гвинтівку, а на питання, чи тримала в руках зброю, впевнено відповіла "так, пістолет". Їй всього 6 рочків і вона каже, що їй подобається стріляти – вже їздила в тир і стріляла з пневматичної зброї раніше.

 

Я хочу, як виросту, навчитися і захищати країну. Як мама – вона у мене військова, це її професія

– розповіла Альбіна Варава.

Гурток "Патріот" діє на базі Терешківської школи другий рік. Протягом навчального року учні отримують теоретичні знання, а влітку мають можливість закріпити знання та продемонструвати свої навички на природі – для них організовують 10-денні польові збори.

Старші учні, які пройшли курс підготовки тепер виконують роль інструкторів – вчать менших дітей основам військової справи. Тих, хто найкраще показав себе під час навчання та польових виходів, під час урочистостей нагородили Грамотами та Подяками.

Під час урочистої частини згадали також військових, які виконували свій військовий обов'язок тридцять років тому в Афганістані та виконують його зараз, захищаючи Україну від російської окупації.

Важко порівнювати війну в Афганістані, коли відстоювалися інтереси дуже жорстокої і несправедливої Російьскої  імперії, та нинішню священну московсько-українську війну. Священна вона тим, що вона йде на нашій території – ми боронимо свій дім, свою землю. Але в будь-якому випадку солдата мають поважати – в першу чергу держава. Бо, як говорять, хто не шанує своїх солдатів, не годує своє військо, той годуватиме чуже військо

– вважає народний депутат України Юрій Бублик.

 

Під час заходу почтили хвилиною мовчання військових, що полягли в боях обох війн. Згадали також і про Дмитра Коряка, який загинув поблизу Маріуполя 11 лютого 2015 року.

Ми говоримо про дві війни, які є одним великим загальнонаціональним горем. До війни в Афганістані особисто я ставлюся як до загарбницької війни, такої ж, як зараз точиться з боку Росії на Сході України. Але ж, ці солдатській долі – людей, що були там, отримали каліцтва, психічні травми, я їх порівнюю з нами. Це такі ж люди, на яких війна наклала дуже важкий відбиток

– сказав голова "Координаційної ради ГО учасників АТО" Віталій Турпітько.

Для гостей заходу відбувся концерт за участі вихованців школи а також колективів Полтавського районного будинку культури. Завершилися урочистості в ПД "Листопад", де грамотами і відзнаками нагородили учасників бойових дій в Афганістані, а на завершення перед глядачами виступили музичні гурти, в тому числі – організовані колишніми афганцями.

пам'ять, афганці, атовці, війна

За темою:

  • У Полтаві презентуватимуть книгу про любовний зв'язок Короленка
  • У центрі Полтави провели смолоскипну ходу
  • Полтавець посмертно отримав звання "Герой України"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.