ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:14 04.06


У Полтаві можуть встановити сортувальну лінію для відходів місцевого виробництва. ФОТО

Сортувальна лінія для побутових відходів, яку обіцяє встановити міська влада Полтави на Макухівському сміттєзвалищі, може обійтися на два мільйони дешевше, ніж було оголошено.

Після того, як вступила в дію "Національна стратегія управління відходами в Україні до 2030 року", в містах України мають зменшити обсяг відходів, що захоронюються. Шляхом до цього є сортування відходів та переробка вторинної сировини. І якщо одні громади обирають шлях роздільного збору сміття, як-от Миргород, Глобине, Зіньків, Мачухи, Гадяч, то інші покладають відповідальність за сортування відходів на комунальні підприємства. Саме останній шлях обрала наша міська влада – ми довідалися про це в січні, розпитавши комунальників, чому Полтава досі не сортує побутові відходи.

Ще на початку року міська влада Полтави оголосила про те, що на міському полігоні для відходів у Макухівці протягом року буде встановлена сортувальна лінія. Ми побували на полтавському підприємстві, де виробляють таке обладнання.

Виявляється, віднедавна таке обладнання виробляють у Полтаві: ТОВ "СМС" налагодило випуск сортувальних ліній під індивідуальні потреби замовника. На підприємстві ми дізналися, що сортувальна лінія для відходів складається з кількох процесів, частина яких виконується автоматизовано, а частина із залученням ручної праці. Сміття по конвеєру подається в барабан грохота, що обладнаний шипами та перегородками для розривання сміттєвих пакетів, має отвори і постійно обертається. Побутове сміття висипається вниз через "лійки", а так звана корисна фракція – пластик та скло, придатні для подальшої переробки – поступає далі по конвеєру і відбирається вручну.

Там декілька конвеєрів, кабіна, щоб працювати взимку, вентиляція, кварцові лампи для дезінфекції. Конвеєр проектуємо з розрахунку півметра на одну людину. Тобто, якщо замовник вказує, що працюють 10 людей, ми робимо 5-метровий конвеєр. Ціна залежить від об'єму, діаметру грохота, висоти – все прораховується індивідуально

– розповіла  виконавчий директор ТОВ "СМС" Алла Костенко.

Обладнання спочатку монтується на території підприємства, де його підключають та перевіряють роботу. Потім конструкція розбирається та у вигляді окремих блоків транспортується до місця встановлення. Остаточний монтаж відбувається безпосередньо на місці і може тривати від кількох днів до місяця.

 

На Полтавщині таку лінію вже замовили в Гадяч – відносно невеликий грохот і два конвеєри обійдуться місту в майже п'ятсот тисяч гривень. Сортувальні лінії цього виробника вже монтуються в Дніпрі, працюють в ОТГ міста Дунаївка Хмельницької області, а також в містах Польщі, Молдови та Грузії. А от чи буде встановлено таке обладнання в Полтаві, поки невідомо. Ще з початку року міські комунальники оголосили, що полтавці сортувати не будуть – за них це зроблять спеціально навчені фахівці на сортувальній станції, яку встановлять протягом року. Половина з цього часу минула, а зрушень у питання ніяких: наразі ще не оголошені навіть тендери на закупівлю обладнання.

Хоча, можна сказати, що якісь кроки міська влада в цьому напрямку таки зробила: до "СМС" звернулися з питанням про ціну.

Ми на прохання міської влади надали комерційні пропозиції. Ми були на сміттєзвалищі, бачили все на власні очі. Нам поки що не відповіли – вони ще думають, тривають консультації. Головне питання, як ми зрозуміли, в тому, що не вирішили – де ставити лінію. Чи на Макухівському сміттєзвалищі, чи на іншому полігоні. Чекаємо оголошення про закупівлю

– розповів директор департаменту інноваційних проектів компанії "СМС" Далер Саідов.

При підготовці проекту сортувальної лінії для Полтави врахували всі побажання потенційних замовників. Лінія розрахована на переробку 150 тисяч тонн відходів на рік. Вартість обладнання, згідно з підрахунками виробника, становить близько 11 мільйонів гривень. Поки полтавська міська влада думає, на підході Кременчук: тамтешні керівники також зацікавилися аналогічною лінією по сортуванню відходів.

На сесії міської ради в січні поточного року депутати проголосували про зміни до Програми охорони довкілля на 2017-2021 роки і виділили на придбання сортувальної лінії 13 мільйонів гривень. Тоді ж міський голова оголосив, що лінія буде стояти в Макухівці.

сміття, переробка, сортування

За темою:

  • У дендропарку волонтери зібрали два мішки сміття
  • У Полтаві розчищають водойми від сміття
  • Знову сміттєзвалище на вул. Небесної Сотні: сусіди скаржаться на полтавку
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.